Magie

HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ – SRPEN 2018

0 Shares

Srdečně zdravím u srpnových horoskopů a zdravím tedy i všechny Lvy a také dílem už Panenky. Srpen, jak se za chvilku dozvíte z videa, je, jak už to bývá, astrologicky rozdělen do dvou částí. Jasně, že zcela odlišných. Tentokrát, a nebývá to tak často, je druhá polovina měsíce o poznání pozitivněji nastavena, než polovina první…

No, tak teď už to víte.

Co ještě nevíte, je, jakou podobu to na sebe přibližně vezme u jednotlivých znamení.

Tak tady je popis.

Ještě dodám, že 11.8. je Novoluní, které bude ve Lvu

Úplněk nás čeká 26.8. a bude již v Rybách.


KOZOROZI

Mezi 1.-7. srpnem si dejte veliký pozor hlavně v práci, ale i doma, protože jak jste slyšeli, není to právě dobrá doba na žádost o zvýšení platu, nebo přestavbu domu.

8.8.  Se vyhněte se organizování hromadných akcí, což platí pro toto období trvale, ale mohli byste, díky Venuši a Marsu prožít něco akčního na poli lásky.

Novoluní 11.8. Bude náročnější, v případě Kozorohů hlavně po praktické rovině a tam, kde je přítomna jakákoli technika.

Naopak praktickou stránku se pokuste řešit mezi 12. a 14. srpnem, kdy vám k tomu pomohou Slunce, Venuše i Mars.

Od té chvíle, až do 17. srpna dopoledne, budete sice patrně velice výkonní, ale na druhou stranu enormně necitliví. Soustředila bych se na kopání výkopů, lití asfaltu (už beztak teče sám), případně práci se sbíječkou. Rozhodně vynechte jakékoli emoce.

Od přesunu Slunce do Panny a díky příjemně postavenému Jupiteru, vydělávejte, podepisujte a bavte se. Bude se vám dařit.

Úplněk 26.8. v Rybách zastihne Kozorohy v příjemné rozpoložení a tehdy, ano v tuhle chvíli se klidně věnujte štěbetání láskyplných slůvek. Myslím ale, jak znám Kozorohy, tak jim budete spíše naslouchat, ale rozhodně potěší a to po celý zbytek měsíce.

Zdravotně: Kozorozi by si v srpnu měli dávat pozor na pevné části těla. Kosti, zuby, nehty a také povrch kůže…a tak.


VODNÁŘI

Tento týden, tedy až to 8.srpna se vyhněte se horkým věcem i hlavám, vyhněte se technice, srocení lidu a dávejte si dobrý pozor ve společnosti ohnivých znamení i ohnivých předmětů.

Okolo 9.8. byste mohli prožít moc prima večer, okořeněný nějakým tajemnem. Jak znám Vodnáře, pokládali za zajímavé třeba rande naslepo. (Panny tohle nečíst, to by je rozhodně rozhodilo smiley).

11. 8. tedy za Novu dejte pozor předně na to, co říkáte a hlavně pozor při komunikaci se Lvy, Skopci a Střelci. I střelci!

    • 14.8. V tuhle dobu se Vodnářům projektuje minulost do přítomnosti a to zvlášť tam, kde se jednalo o investice, práci, nějaké projekty a podobně praktické věci. Mohlo by něco konečně vyjít.

Navíc jste v těchto dnech velice nadupaní energií, takže pokud jste sportovci, podáte maximální výkon. Jinak se vyhýbejte nebezpečným situacím. To stejné, co je ve vás, je touto dobou ve všech.

Od 16.8. se věnujte buďto umění, případně vizím, nápadům, plánování … máte tak silný Neptun v Rybách, který vám otevírá intuitivní stránku.

Od přechodu Slunce do Panny přijde dobré období na úřední jednání a také na všechno, kde se budete chtít nějak prosadit, zviditelnit, dojít ocenění. Je to díky Jupiteru, který nabírá ve druhé půli srpna na síle a je přívětivý.

Úplněk v Rybách 26.8. z vás s ohledem na vašei Venuši udělá dobrodince v šeho, co potřebuje lásku, pozornost a dary.

  1. srpen je vysloveně u Vodnářů o starší generaci, která by mohla vaši osobu potřebovat.

Zbytem měsíce byste měli, dáky Jupiteru, Slunci, Merkuru a Venuši prožít úspěšně a s dobrým pocitem.

Zdravotně – Vodnáři by si v srpnu měli dát pozor na krk, hlasivky a průdušky.


RYBY

V těchto dnech, přesněji mezi 1-7. srpnem, Rybičky nepropadejte skepsi, že se vám nedaří. Rybky mají tuhle dobu zvláště vypečenou. Dávejte si také dobrý pozor na veřejných místech, nelezte po výškách, jezděte pomalu.

Venuše vám dá pocítit, že na vás také myslí patrně kolem 8.8. a bude při vás spolu s Marsem, tak by to mohlo být o vztahové oblasti a nečekaně, příjemné, ale pochybuji, že dlouhodobé. Saturn se totiž od tohoto distancoval.

11.8. se vyhněte Skopcům, Lvům a Střelcům, vyhněte se konfliktním vyostřeným situacím a hlavně neřešte. Necestujte. Neberte si věci osobně, jen se dívejte, buďte pasívní. Představte si, že jste porcelánová panenka, která je glazurovaná. Všechno po ní steče, nic se nevsakuje.

Mezi 12. a 14.8. máte čas na praktické věci, tak je řešte, protože jinak je pro vás srpen hodně pocitový a emoční.

Těsně před přechodem Slunce do Panny si na sebe dávejte pozor. Budete sice asi hodně aktivní, uvnitř vás bude bublat láva, ale nic drasticky dobrého by erupce nepřinesla. Může to na sebe vzít spíše podobu agrese a nezvládnutých emocí. Pokud skutečně nevrháte koulí či kladivem, kde by to tedy bylo na rekord, tak raději nic.

I Rybky zasáhne přívětivý přechod Slunce do Panny a s tím i přívětivá tvář planet. Tvořte, radujte se.

Úplněk 26.8. ve vašem znamení zřejmě strávíte v klidu a v kruhu rodiny, kde se věnujte malým dětem. Doba je vcelku uklidňující a přívětivá, bohatá na city z vaší strany a také ze strany okolí.

Nevylučuji, možnost, že obdržíte pozvání.

Konec měsíce se ponese v obdobném duchu. Měl by být pro Rybičky enormně příjemný a to po všech rovinách.

Zdravotně: Zkraje měsíce by si Rybky měly dát pozor na úrazy a nervy. 


SKOPCI

1.8. – 8.8. Jak jste slyšeli ve videu a také četli v Ranní kávě, si dejte na sebe pozor a to hlavně v kontaktu se ohnivými znameními a také všude, kde to je o více lidech, pohybu, energii ohně, o bojové náladě, neboť jde o živel ohně, který je velice silný. K tomu jste vy ohniví a vaší planetou je právě Mars.  

Od čehosi, co by mohl přinést datum 8.8. si neslibujete doživotní efekt, někdo vám může udělat nečekanou radost, můžete zažít něco nečekaně příjemného a to v oblasti citové.

11.8. tedy kolem zatmění ve Lvu a současně Novu ve Lvu počítejte do deseti, než něco řeknete či uděláte a nikam nelezte, ať na vás něco nebo někdo nespadne.

13.8. a 16.8. je pro Skopce zajímavé období zvláště v hmotné oblasti a v práci!

S přechodem Slunce do Panny, také Skopci přechází do příjemnějšího období.

Úplněk 26.8. v Rybách mají Skopci spojený především s láskou a vztahy. Neměl by vás zklamat, spíše potěšit, pohladit, uklidnit.

Poslední srpnový týden je vůbec pro vás přívětivý a příznivý, 28.8. byste mohli obdržet nabídku, praktickou, která vás moc potěší, máte dobře našlápnuto i stran úřadů a nezapomíná na ani Venuše.

Dále poděkujte Jupiteru, Marsu, Saturnu a Merkuru.

Zdravotně: Pozor na záněty a zápaly všeho druhu a to zvláště zkraje měsíce a pak v oněch zátěžových dnech.


BÝCI

Mezi 1.- 6.8. Pozor na všechno, co by se nějak dotklo vašeho majetku. U Býků, protože celá ta avízovaná náročná doba je o Marsu, který toho času v Býku je, by se pozornost měla obracet hlavně tam kde to na na starosti Býk.

A to je práce, domov a hmota obecně. Tedy všechno, co v rámci Býčího nastavení je o jistotách.

8.8. – 9.8. Vyhněte se průvodům a demonstracím, ale Venuše, protože je to vaše planeta, může mít pro vás nějaké překvapení, nebo rozhodně příjemný zážitek.

11.8. Novolunní ve Lvu/zatmění ve Lvu. Neriskujte, nenakupujte, pokud bude takto horko, nevzdalujte se od klimatizace a rozhodně se s nikým nehádejte.

Mezi 13. a 14. srpnem klidně investujte, třeba do zkrášlování domova. A můžete si dovolit i koupit něco velkého, co má být trvalé.

Od přechodu Slunce do Panny je tu pro Býky moc pěkná Venuše, která je vaší vládnoucí planetou a nadělí vám slušivou energii a přitažlivost.

To vám vydrží a ještě se prohloubí kolem úplňku 26.8. v Rybách, který byste měli prožít hezky, mile s dobrým pocitem a náladou.

Takto byste se už měli nést až do konce srpna, s tím, že kolem 29.8. byste měli obdržet i příjemnou zprávu úřední.

Zdravotně: Začátek měsíce je tu o oběhových věcech a konec zase pro změnu o zubech.


BLÍŽENCI

Mezi 1.- 8.8. – je i pro Merkurovy chráněnce kritické období a to hlavně díky Marsu, který je příliš bojovný, navíc ve spojení s Uranem, který je prostě nečekaný a často převrací věci naruby. Prostě se držte, tak, jako ostatní, protože si toto vybere něco od každého a ono to zase pak přejde.

Kolem 9.8. byste se mohli dočkat nějaké pěkné zprávy od někoho, koho máte rádi a nebudete to asi ani čekat.

11.8., tedy Novolunní ve Lvu a zatmění ve Lvu, k tomu s nastavení Marsu a Uranu tak, jak jsou, k tomu Saturn… to by mohlo u Blíženců být o nějakých obtížných záležitostech úředně právních.

Raději si dejte pozor a pokud by to nebylo něco staršího, co vyplave, nic nového se snažte si na sebe nepřivodit.

Mezi 13. a 16. srpnem budou Blíženci hodně výkonní na všech frontách. Jak tedy fyzicky, tak i mentálně. Pouze pozor, abyste energii, kterou vám propůjčili Mars a Slunce nevrhli nějakým špatným směrem.

Dobrý přechod Slunce do Panny platí i pro Blížence. Čeká vás posílení praktického přístupu a to zejména v práci a hmotné oblasti.

Kolem úplňku 26.8. v Rybách se přidá i oblast citová. Láska by si vás měla najít kdekoli, neutečete před ní.

Po zbytek srpna budou na vás hodní Mars, Saturn, Merkur a Neptun. Pouze kolem 28.8. by vás mohlo něco zamrzet stran nějakého známého nebo kamaráda.

Myslím ale, že s druhou polovinou měsíce budou Blíženci pokojeni.

Zdravotně: Blíženci s vysokým tlakem a migrenici by si měli v kritických dnech dávat větší pozor.


RACI

V onom momentálním kritickém období, tedy ve vašem případě mezi 1.- 8.8. si, Ráčci dávejte pozor hlavně při cestování a také v emoční oblasti. Přemíra citů a nezvládnuté emoce mohou být příčinou naprosto zbytečných, vyhrocených situací, slziček a podobně.

Stran toho cestování si spíše dejte pozor na druhé lidi a techniku jako takovou. Není nutné myslet na nejhorší, „uvařené auto“ a loučící se těsnění pod hlavou sem také patří.

Hodiny kolem 9.8. jsou dobré na letní lásku.

Korzujte po ulicích a něco zajímavého, byť prostě letního by se mohlo přihodit. (silný Neptun v Rybách, plus Mars, plus Venuše).

11.8. tedy Nov, plus zatmění, obojí ve Lvu … i pro vás platí, že fakt nic moc. Někam zalezte, zahoďte mobil, vypněte PC. Nenechte k sobě dojít žádné náročné informace a žádným náročným situacím se ani nevystavujte. Necestujte, pokud to nebude nutné. Úplně zapomeňte na domácí spotřebiče.

Mechanický kráječ na chleba nevadí, elektrický už ano.

Po té, přesněji od 15.8. kdy je dobré pro Raky i něco nakoupit, nebo investovat, se celkově začne blýskat (patrně i venku) na lepší časy.

Přechod Slunce do Panny by měl Rakům přinést uvolnění a hodně sebevědomí, hlavně v oblasti vztahů a práce.

Úplněk v Rybách 26.8. vás začne příjemně zaměstnávat a takto setrváte až do konce měsíce.

Kolem 27.8. se navíc předvedete jako ukázkový rodič a čeká vás příjemná zpráva z okolí rodiny.

Zdravotně: Pro Raky je důležité, aby si hlídali v srpnu nervy a tlak.


LVI

Náročný začátek srpna si Lvi, s ohledem na jejich aspekt slunce „užijí“ nejkratší dobu. Pouze mezi 4.8.-7.8. Mohlo by to být předně o konfliktech nebo velkých starostech kolem vlastní hodnoty, pošlapání ega a to mnohdy nečekaně. Může se vyskytnout velice náročná situace doma v rodině.

26676YzI.jpg

Zase ale u vás, Lvy je to sice koncentrovaně noročné, zato ne dlouhé. Buďte uvážliví! Svou nabublanou energii vžeňte jen tam, kde efektem nebude její vymrhání, nebo zpět letící šutr.

Trochu vám to zpestří nejspíše 8.srpen, kdy byste se mohli dočkat vyznání lásky. No, vyznání není svatba, tak ty ingredience na koláčky a měření pasu na šaty ještě klidně odložte.

11.8., doba Novu ve Lvu a zatmění ve Lva (zatmění Lva samotného, ač jinde)  si drží energii prvních srpnových dnů… tedy pocit zneuznání a depka jako hrom.

12-.16.8. – Pomůže Jupiter tam, kde je třeba řešit něco pracovního, žádosti na úřadech jsou předem schváleny a nemáte konkurenci ani ve sportu či umění.

Přechod Slunce do Panny a dny kolem by měly být pro Lvy parádní. Voní novými začátky a šťastnou rukou při nejrůznějších volbách. Panna vám dá rozum a Slunce stále ještě s energií Lva, ale s přispěním Jupitera podnikavost a kliku. Venuše vám nadělí šarm.

Úplněk 26.8. v Rybách je i pro Lvy dobře aspekovaný, takže to asi bude předně o citu, ale také hodně o vás samých. Není nad to, se sám pochválit a být pyšný. Když to ještě udělá někdo druhý…TOP.

Do konce měsíce to jistě udělá.

Zdravotně: Prakticky je Lev v srpnu nacpaný energií a cítí se dobře. Pouze v kritických dnech pozor na zbrklost, záněty a úpal.


PANNY

Panenky zasáhne onen komplikovaný start srpna asi ve dnech 1.8. – 6.8. Mohlo by to vzít na sebe podobu nepříjemností s úředníky, ale také v rodině a to zejména s ohnivými znameními a lidmi, kteří jsou otázkou vaší minulosti. (viz aspekt Uranu).

Nevyličuji proto ani nějakou srážku s ex partnerem.

11.8. tedy onen nadupaný Lví model s Novoluním a zatměním spíše u Panenek zaúřaduje fyzicky. Můžete mít pocit, že chcete a nemůžete, takže se nenuťte, protože jak víte, když budete něco drtit, stejně to nedopadne.

Navíc tento den má vaše mateřská planeta, tedy Merkur u vás rozhodně volno, takže výsledkem by bylo něco, co u Panny není obvyklé, a to, zcela nepromyšleného a zbrklého s blbým efektem.

Vydržte…

Už mezi 13. a 15. srpnem, byste se naopak mohli blýsknout na poli hmotném a intelektuálním, stejně tak pracovně a můžete si dovolit i investovat. Merkur si všiml, že existujete.

Prakticky od té chvíle, byste měli zaznamenávat, jak najednou jdou věci lépe. To jak posiluje Jupiter, a jak se Slunce blíží Panně.

Po přechodu (ne vašem) Slunce do vašeho znamení, i vás potěší příjemná druhá polovina srpna, která je astrologicky mnohem vlídnější.

Období bude racionálně příjemné a vy budete příjemné, starostlivé Panenky, které navíc kolem úplnku 26.8., který je v Rybách, najde Venuše v podobě příjemných a milých chvilek s někým koho máte rádi.

Díky tomu všemu byste měli konec srpna, kdy by vás, okolo 28.8. mohly zastihnout jen drobné starosti kolem mladší generace, hodnotit jako příjemný, až dajný.

To poslední proto, že 30.8. je dobrý den na to si vsadit. (máte tam takový zajímavý ekonomický aspekt, skoro až sexy kontakt s Jupiterem).

Zdravotně: U Panen je to zkraje srpna hlavně o hlavě a teplu. Později dobré, jen 11.8. pozor na končetiny.


VÁHY

1.8. – 8.8. – U Vah je ono první kritické období o práci a vztazích na pracovišti. Obloukem se vyhýbejte Střelcům, Skopcům a i Lvům. U Lvů zejména těm, kteří jsou profesně nad vámi. Naopak Lev vám podřízený, nebo kamarád vás podrží, i když je sám v problémech.  

9.8. – Můžete zazářit na poli lásky a vztahů, ale jen tak jednorázově. I tak to potěší, mít den, kdy druzí narážejí do veřejného osvětlení, ledva projdete kolem.

Také pro Váhy je 11. srpen se svým náročně aspektovaným Novem ve Lvu a částečným zatměním ve Lvu chmurný. U Vah zejména v kontaktu s lidmi. Může se stát, že v tuto dobu udělá něco moc podivného někdo, od koho byste to nečekali a to jenom proto, že se zachová sobecky.

Mezi 12. a 14. můžete konat tam, kde chcete něco navrhnout, nebo protlačit. V tuto dobu se dobře posloucháte a přeje vám energie Lva, ovšem přizpůsobená zrovna harmonické Venuši.

Navíc jste díky Neptunu neskutečně tvůrčí.

  1. srpen má vliv předně na vaši výkonnost, ale také má odvrácenou stanu a tou je příliš mnoho energie směřující k vám. Váha je na to citlivá. Takže buďto vy někde budete nebývale aktivní a uděláte hromady práce, nebo někdo rozhodí přílišnou horlivostí vás.

Od 16.8. večer, se i Váhy dočkají příjemných dnů, které budou tím klidnější, čím blíže se Slunce bude blížit Panně.

Samotný přechod Slunce do Panny můžete využít k čemukoli, protože ve všem byste měli mít šťastnou ruku. Klidně i nakupujte. Klidně i nový dům.

Během úplnku 26.8. v Rybách budete milé, a na okolí budete působit harmonicky a přitažlivě, což nezůstane rozhodně „bez následků“.

Na této vlně se ponesete vlastně až do konce měsíce, při čemž 29.8. byste mohli potkat někoho, koho jste velice dlouho neviděli.

Vy zapůsobíte dobře, on hůř.

Zdravotně: Dejte si v prvních kritických dnech pozor na žlučník a střeva. Ve druhé polovině srpna potom na povrch těla.


ŠTÍŘI

Komplikovaný srpnový astrologický start odnesou Štíři patrně mezi 1.8. – 7.8. a to zejména v pracovní a vztahové oblasti. Půjde o vaši hodnotu a vaše představy, které by se mohly ukázat jako nereálné, což s sebou nese, díky Marsu a Uranu spíše výbuchy. Spíše vaše. Následně trochu pocit frustrace.

Pokud si chcete zachovat místo, mlčte.

Rovněž se snažte vyhýbat ohnivým znamením, ale ublížit vám může i Kozoroh nebo Vodnář (to ten Uran).

Okolo 8.8. ale i k vám doběhne nějaká akční milostivá energie a Venuše s Marsem. Můžete si užít velmi zajímavý večer. Možná tu osobu pak už neuvidíte, ale může to stát za to!

  1. srpen, tak, jako pro všechny je náročný den i pro Štíry. Zejména v oblasti psychické, kdy by spouštěčem mohlo být úplně cokoli, protože jednak je tam Neptun, což by tedy bylo o nějaké zhroucené naději, a jednak je tam Mars a Saturn, což by bylo o vyhrocení nějakého konfliktu, který je z minulosti, nebo prostě může jít o vaše vlastní myšlenky, které mohou být značně naddimenzované. (viz částečné zatmění a Nov ve Lvu).

Mezi 13. a 14. srpnem budete asi řešit otázku hmotnou. Ať už v tyto dny investujete do čehokoli, mělo by to být v pořádku a mělo by se to vyplatit. Myslel na vás Jupiter.

Od 16. srpna navečer, byste se měli uvolnit a cítit více v pohodě, což je hlavně opět dílo Jupitera, který vám dá pocit, že věci nejsou vůbec zlé, když se na ně zle netváříme.

Přechod Slunce do Panny přinese Štírům klid a také nějaký nápad, který se týká podnikání a práce. Bude to asi novinka, ale také může jít o realizaci něčeho, nad čím jste déle uvažovali, jen s novým nápadem.

Budete se tím zabývat, a to vůbec ne se špatným efektem asi celý zbytek srpna.

Tady váš ještě k tomu potěší úplněk 26.8. v Rybách, který přinese patrně romantiku a příjemné pocity. No jasně, že i fyzické!

Zbytek měsíce budete díky Neptunu plní nápadů a vizí. Realizovatelnost prostě teďko neřešte!

Zdravotně: Zkraje měsíce si dávejte pozor na nehody způsobené nepozorností, nebo výbuchem emocí.


STŘELCI

1.8. – 7.8., tedy onen avízovaný bojový start srpna, si, Střelci dejte si pozor zejména na drahé věci, hodnotné věci, majetek a také dům. Dále všechny mechanické věci, včetně automobilu.

Rovněž se vyhýbejte horkým předmětům, agresivní společnosti (sami jste jako Etna před výbuchem), veřejným akcím a fotbalovým stadionům.

8.8. je i pro Střelce pěkný den hlavně po rovině vztahové a všude, kde se to jen mihlo kolem opačného pohlaví. Ono se to sice asi jenom mihne, protože Saturn tam nic trvalého v tento den nevsunul, ale i tak to bude příjemný ostrůvek, než se to pak otočí.

11.8. Nov ve Lvu, částečné zatmění ve Lvu (není podstatné až tak, zda je u nás viditelné, prostě tam je) nepijte alkohol, hlídejte si emoce a hlavně agresi, která se může vyvíjet díky práci vlastního Ega a snahy za každou cenu něco někam protlačit, včetně vlastní osoby. Nekritizujte druhé, přemýšlejte. Současně se ale logicky obloukem vyhněte místům, kde lze předpokládat takto nastavené jedince.

Tím pro Střelečky prakticky ona komplikovaná část tohoto měsíce končí.

Už úderem 13.8. by mohla přijít první příjemná vlaštovka a tou by mohla být nějaká dobrá zpráva z oblasti pracovní. Můžete dostat nabídku snů, stejně jako být povýšeni.

Mezi 15. a 16. budete velice výkonný a nadupaní silou, čili pokud sportujete, vyhrajete.

Od 16. srpna se k vám navíc přimkne vaše vládnoucí planeta Jupiter, která přinese do konce měsíce poměrně dost zajímavých věcí.

Kromě toho, že budete řešit asi onu nabídku, můžete zaznamenat úspěch v úředních záležitostech, hmotné oblasti, a také ve vztahové, kde byste se kolem úplňku 26.8. v Rybách mohli dočkat nějaké zásadní nabídky nebo novinky.

Nabídka k sňatku se nevylučuje, dokonce se nabízí.

Jediné, na co si dejte pozor, je 28.8. možný střet sourozenecký.

Zdravotně: Zkraje srpna pozor na hladinu hormonů, štítnou žlázu. Ke konci pak spíše na přepínání a z toho pramenící žaludeční neduhy.

(Kopírování textu, prosím pouze s uvedením zdroje.)

Michaela Kudláčková

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com