anlis
Magie

Horoskop pro všechna znamení – listopad 2021

0 Shares

Pěkný den u horoskopů na předposlední měsíc v roce 2021. Letošní listopad nám zřejmě svými astrologickými aspekty připraví opravdu poměrné náročné situace. Dalo by se říci, že se tento měsíc bezezbytku naplní ono úsloví, že všechno má svůj rub i líc. V listopadu poznáme obojí.

Dušičkový 2. listopad by mohl, s ohledem na náročné postavení Merkura, toho času ve Váhách, Pluta v Kozorohu, Slunce ve Štíru a Saturna ve Vodnáři, udělat z už tak společensky náročného dne ještě náročnější. Řekněme, že s ohledem na informace, které se k nám dostanou, by mohl být ultra dušičkový.

A nejen to…doporučuji nikde necestovat, nechodit na fotbal a jiné hromadné akce, nepohybovat se kolem muničních skladů a vlastně i při kladení věnce si dejte pozor na padající náhrobek. 

Nedrážděte jiné lidi a sami rovněž nikoho neatakujte.

To všechno hrozí 2.11. +- 10 hodin

Následuje ještě náročné štíří novoluní a náročný 5. listopad.

Více tady osobně:

 

Týden mezi 10. a 18. 11. by se dal směle nazvat týdnem nepřetržitých průserů, nepravidelně po sobě jdoucích. 

Těžké chvíle nám připraví oblast společenská, mediální, klimatická a všechno, co k nám bude přicházet přes Saturn, Mars, Pluto a Merkur, bude možné označit jako komplikované, emočně náročné, informačně výbušné, zvratové, těžko stravitelné a poměrně vyčerpávající. 

S úplnkem 19.11., který bude v Býku se to už ale otočí a přijde onen zmíněný pěkný líc.

Přechod Slunce do Střelce 21.11. to už jenom vylepší a my vylezeme z toho zákopu na celkem pěknou, louku, plnou mnohem lepších zpráv.

Ještě si dejte pozor na poslední listopadový den.

A teď už, jak by se obecné pohyby planet mohly odrazit na jednotlivých znameních.

 


KOZOROZI

Určitě se najdou dny, které budou pro Kozorohy zajímavější, než je pár těchto.

Od zítra do 14.11. neinvestujte a dejte si pozor i na to, co podepisují, nebo komu dávají důvěru i vaši méně praktičtí rodinní příslušníci.

Novoluní vás, protože jste pevné znamení sice moc nerozhodí, ale i tak se spíše věnujte úvahám o působení slintání žížal na rezivění zemské osy, než nějakým pragmatickým výkonům. Dobrý pozor dejte na děti, pokud jsou vodní.

V době mezi 10. a 18. listopadem bude spíše oporou druhým a takovým přístavem, než cokoli jiného.

Ale i to, může být vyčerpávající, dokonce i pro někoho tak silného a pevného, jako je chráněnec samotného Saturna.

Úplněk vám vrátí optimismus a i elán a můžete zkusit rychle zařídit věci praktické a s ohledem a Venuši by to neměla být špatná doba ani lásku. Stojí při vás také Jupiter. Takže můžete mít v nějaké záležitosti vysloveně kliku.

Naopak mezi 25. a 27. listopadem dávejte pozor předně v souvislosti s domovem a prací a také v celé praktické a hmotné oblasti. Pokud přijde písemnost, asi nebude extra pozitivní.

30.11. By si Kozorozi, stejně jako jiná znamení měli dát pozor na oblast energetickou, ačkoli u Kozorohů to ještě není takové drama.

Prostě nestrkejte špendlíky do zásuvek.

Zdravotně: Zajistěte maximální komfort hormonální hladině a to zvlášť uprostřed listopadu

 


VODNÁŘI

V těchto dnech a to až do 16.11. by mohli cosi posunout ti Vodnáři, kteří se zabývají nějakou právní. Jinak to moc hitparáda není.  

Náročné jsou tyto dny pro všechna znamení a nejen jednotlivce, ale celé společnosti, státy a také stran všech možných nečekaných zvratů přírodních. Taky vy jste dílo přírody, tak pozor.

Novoluní naopak bude pro Vodnáře tvořivé, ale také velice citově a emočně rozkolísané. Můžete se dostat do konfliktu s nadřízenými i protějšky, tak na to myslete.

Pokud něco vytvoříte, naprojektujete a podobně, tak ale nechte dílo ležet a nesnažte se do 18.11. o praktické kroky.

Ty nechte na později.

Týden mezi 10. a 17.11. není pro Vodnáře vhodný k ničemu, snad jen k návštěvě psychoterapeuta, ostatně, jako pro všechny ostatní.

Nepřepínejte se, nesportujte!

Přes úplněk řešte a konzultujte domov a rodinu. Můžete ho využít také tam, kde se nejedná o dlouhodobé věci. Běžte se pobavit, nebo dobře najíst a s ohledem na vaší Venuši možná budete věnovat pozornost zkrášlování těla.

Přívětivé období na cokoli přijde po přechodu Slunce do Střelce mezi 22. a 25 listopadem. Tahle doba vám přeje jak po rovině citové, tak i praktické a pracovní. Můžete zaznamenat drobný ekonomický úspěch.

30.11. je velice nevyrovnaný den, planety se zlobí jak na sebe, tak i na nás a rozhodně, pokud nemusíte, nenechte do sebe řezat. Ani bych si netrhala obočí, pro jistotu.

Zdravotně: Dejte pozor na ledviny a močové cesty.

 


RYBY

Rybky mají tento měsíc hned několik nepříjemných aspektů a tím prvním je doba od teď do 17.11.

V téhle době očekáváte od okolí zvláště v citové oblasti více, než je okolí schopno dát a hlavně, pokud by něco přistálo, nebude to, co jste chtěli.

Kolem novu se vyhněte myšlence na peníze a hmotnou oblast. Neřešte práci a investice.

10.11. až 17.11. má Merkur možná plán, ale s ohledem na vaši planetu Neptun to těžko bude s vámi kompatibilní.

Jednoduše rozum a realita si nerozumí s představou. Může to zasáhnout jakoukoli oblast, ale v případě Ryb patrně nejvíce pracovně emoční. Prostě pokud vás někdo z práce pozve na rande, bude někdo jiný, než jste chtěli, a pokud vás přeloží, bude to jinam.

I na Ryby čekají šťastné dny a ty přijdou tento měsíc od úplnku a pak po přechodu Slunce do Střelce 21.11. Můžete cokoli a nemělo by se to pokazit. Můžete si vsadit a pozvání na rande bude tentokrát přesně takové, jaké jste chtěli. (neslibuji, ale je to nejpravděpodobnější).

Naopak 26. listopadu se vrhněte do postele a zůstaňte tam. Doufejte, že tam vás tohle datum neobjeví. 

Potom přichází dny klidnější, milejší a také ekonomicky přívětivé. A ty potrvají až do konce listopadu.

Jen poslední listopadový den se vraťte do té postele. Nelezte po sopkách, nechoďte kolem vody, vyhněte se elektrárnám, neberte si fén do koupelny!

Zdravotně: Zkraje listopadu si hlídejte nervy a oblast neurologickou, koncem pak imunitní systém a problémy s nachlazením a živly.

 


SKOPCI

V těchto dnech se rozhodně vyhněte technice a všemu, co jsou stroje. Jestli pracujete u lisu, vezměte si dovolenou.

Nepouštějte se do konfliktu ze zemí, zákony a vládou. Jste-li ve vládě, představujete hrozbu minimálně pro polovinu planety a to od 2.11. až do 18.11. 

Novolunní mohlo Skopcům pomoci předně stran věcí, které se vlekly. Nezaručuji ale, že výsledek bude ten, který jste očekávali. No alespoň bude pak klid. I když cesta k němu, ve dnech od 10. do 17.11. může být… no… neklidná, řekla bych.

Od 18.11. přes úplněk až do 21.11. je to hodně o starší generaci a také o úřadech a úřednících.

Nemusí to nutně být pro Skopce tak špatné, ale rozhodně to bude v popředí jejich zájmu.

Pokud jde o lásku a celkově pozitivní dobu, tak se prakticky přihlásí po přechodu Slunce do Střelce, tedy po 21.11.

Je to doba přívětivá hned z pohledu několika planet, takže zahrne jak oblast citovou, tak i hmotnou a pracovní. Pokud přijde písemnost, asi bude spíše příjemná, nebo očekávaná.

Závěr listopadu je pro Skopce akční a neměl by být negativní, jen pozor při jednání se Střelci.

Tam už by té energie mohlo být až moc. Pokud se chystáte na závody, nebo jakékoli klání, máte dobrou šanci vyhrát. Díky Marsu.

Také Skopci by ale měli 30.11, zcela vysadit. Tento datum je předně o nedorozuměních a velkých půtkách mezi ohněm a vodou.

Myslete na to, jste oheň!

Zdravotně: Od druhé poloviny listopadu pozor na všechno, co má něco společného se záněty a teplotami.

 


BÝCI

Rozhodně se v mezi 2. a 17.11. vyhněte v pracovní oblasti Rakům a Rybám.

Jednejte se zemí, tedy s druhými Býky, Pannami a Kozorohy. Sice to nebude jednoduché, ale společnou řeč byste nalézt mohli. Neřešte citovou oblast.

Novoluní zastihne Býky patrně v úvahách nad legálností a zákonností některých věcí v okolí. Pokud ale máte v úmyslu řešit hmotnou oblast a podnikání, tak počkejte. Od 6.11. pak máte na své straně Lunu a také Merkur. Stále zůstaňte stranou citové rovině.

Mezi 10. a 18.11. je i pro Býky dost náročná doba ve smyslu zpráv a informací, které se k vám budou dostávat, nutnosti zpracovávat věci a nějak na ně prakticky reagovat. Zvláště doma a v souvislosti s bytem, nemovitostmi, půdou a také co se týče dětí a jejich studií podobně. 

Jediná planeta, která vás neopouští, je Venuše, která zůstává přikloněna tou přívětivou tvářičkou. 

Naopak doba kolem úplnku a přechodu Slunce do Střelce by pro Býky měla být velice příjemná. Hmotně byste neměli tratit, citově dokonce získat.

Od 29.11. večer už to ale nehroťte protože přichází dva dny napětí mezi planetami, ve kterém se vystřídá snad všechno co je na nebi možná včetně družic.

 30.11., je den velice náročný a to i celospolečensky a klimaticky.

Zdravotně: Pozor na žaludek, střeva a žlučník!

 


BLÍŽENCI

Vaše planeta Merkur je v začátku listopadu v totální válce s Uranem, Lunou, Plutem i Saturnem.

To znamená, že doba od 2.11. do 17.11. je pro Blížence nevhodná pro cokoli, snad vyjma samotné existence. Existujete opatrně. Ne, není to konec světa, i když to tak může, i s ohledem na zprávy, které budou docházet, vypadat.

Novolunní zastihne Blížence nejspíš v chuti řešit rodinu nebo vztahy. Zkuste to velice opatrně, ale jednejte spíše s Býky, kteří by vám mohli být přínosem, nebo s Kozorohy, ale rozhodně ne s vodou a ohněm.

Od 10.11. se Blíženci mohou cítit nejen vyčerpaní, ale také by neměli tlačit nějakou vlastní představu do reálu, protože by z toho vyšlo něco jiného. Dejte si dobrý pozor na to, co říkáte, píšete a tak podobně.

Sice budete mít zhruba kolem 13.11. velkou chuť si něco vyřídit, ale konstelace je hodně proti. Jsou to velice náročné dny a já pochybuji, že by efekt byl to, co si přejete dlouhodobě. Zastavte svou paži dříve, než si mezi 13. a 17. listopadem zaděláte na právní problém a nutnost platit někomu stomatologa!

Ponechte si řešení a očekávání na dobu od úplnku a přechodu Slunce do Střelce. S tímto přechodem se celé nebe začne tvářit přívětivěji. 

Doba by Blížence měla potěšit prakticky ve všech oblastech. A to také pracovní a tam, kde bude třeba jednat s úřady. Jste výřeční milí a lidé kolem vás by měli být také. Asi dostanete malý peníz.

Jen pozor poslední den v listopadu, kde vás možná trochu přejde humor a to napřed v oblasti pracovní, pak ekonomické a nakonec vůbec ve všech.

Dejte také pozor na všechny stroje a jezděte pomalu, nehrabte se v zásuvkách a nehrabte se do věcí, které nejsou vaše.

Zdravotně: Dýchání, hlasivky a koncem listopadu pozor na uši.

 


RACI

V tuhle dobu Ráčky nejvíc zajímá zřejmě oblast citová a emoční a mohou být značně přecitlivělí.

No s ohledem na to, jak parádní horor si připravily planety na začátek listopadu, můžete už od 2.11. zjistit, že to, že se na vás někdo neusmál, bylo to nejmenší, co jste řešili. 

Jde tedy spíše o věci, které se k nám dostávají, než že by se přímo děly v našich malých živůtcích, i tak by si Raci ale měli dávat mezi 2. a 5. v oblasti pracovní a bytové.

Novoluní vás sice může inspirovat, pokud jste umělec, ale jinak spíš rozhodit, jestliže nesocháte Medúzu nebo nemalujete zkázu Pompejí.

Ono to přejde, ačkoli listopad tedy není právě pro většinu Raků měsícem zásnub, je Venuše jedniná, kdo se na nás, tedy i na vás nepřestane usmívat po celý měsíc. Vždycky se, od 5.11. najde někdo, kdo vás pohladí a vysloví ono magické “sluší ti to” nebo “jsi dobrý chlap” a podobně.

Od 10.11. pište žalmy. Vím o lidech, kteří se tím proslavili a je to téma, které se může hodit až do 18.11.

Přežijete – li tyto velice náročné dny kde se 17.11. přidá něco nepochopitelného ze strany úřadů a podobně, tedy zvenčí společenského, tak vás poněkud uklidní úplněk 19.11. a s přechodem Slunce do Střelce se přidá úspěch a dny, které budou dobrou satisfakcí za ty minulé.

Všechno, od čeho čekáte nějaký úspěch udělejte mezi 21. a 29 listopadem.

Rakům by tohle období mělo přinést úlevu, pozitiva, pozornost a láskyplnou náruč. Ta náruč může být i náručí bankovního úředníka, protože i v hmotné oblasti a pracovně by se vám mělo spíše dařit.

Poslední listopadový den si, jako všichni ostatní už dávejte pozor na práci s živly, zejména s ohněm a vodou. Rozhodně nekombinovat!

Zdravotně: Dávejte pozor na zuby a koncem listopadu pak na viry.

 


LVI

Je možné, že od 2.11. do 17.11. se většina věcí bude dít zcela jinak, než byste čekali a že by to bylo nějak extrémně pozitivní, to se také říci nedá.

Prakticky, úředně, emočně a citově náročné období, kdy si budete muset leccos přehodnotit, připustit a přijmout, jak to je, protože ani vaše Lví přesvědčení, že jste schopni narovnat zemskou osu namnoze nemusí stačit na přísun náročných zpráv.

Kolem novoluní by se Lvi měli vyhnout práci s těžkými věcmi, nesázet, nehrát hazardní hry a rozhodně zapomeňte na nevěru! 

Vlastně až do 18.11. budou Lvi hodně zranitelní fyzicky a citově, ale naštěstí je tu ještě Venuše, která Lvům ohlídá alespoň šarm a přitažlivost. Budete unavení z náročného dění, rozhodně lze říci, že už vám v životě bylo líp i fyzicky a také pohled na stav účtu vám může způsobovat nevolnost.

Nepodepisujte nové smlouvy!

Všechno by se mělo v dobré obrátit kolem úplnku 19.11. a po přechodu Slunce do Střelce, který s sebou přinese i změnu na tváři dosud zamračených planet. Přijde doba pro Lvy velice zajímavá v oblasti citové, tedy tam, kde to voní láskou a také oblasti pracovní, kde to zase voní nějakou novou nabídkou, který by mohla s ohledem na Uran a Saturn být dlouhodobá.

Pohled na onen účet už by naopak měl být o poznání méně depresívní.

Pouze poslední listopadový den, by vás mohl rozhodit tím, co kolem sebe uvodíte. Prostě byste nějakou událost mohli dost těžko vstřebávat.

Může se jednat o přátele, nebo i nějakou zprávu společenskou.

Zdravotně: Snažte se nahradit nedostatek slunce něčím oranžovým a žlutým. Celý listopad je u Lvů o nervech, neurologii a svalových bolestech z přetížení.

 


PANNY

Nedělejte teď žádné změny. Ono je totiž dost pravděpodobné, že se udělají mezi 2. a 17. listopadem samy a že by to byl zrovna nějaký festival, to se říct nedá. 

I na vás, čeká poměrně náročné období.  Žádné drama netrvá věčně a někdy se blbé věci dějí proto, že za nimi je něco dobrého. Ne, je tomu tak vždycky, vlastně.

Toto těžko stravitelné období, je dané, jak jsem zmínila ve videu, předně postavením zásadních planet, tedy Merkura (vaše vládnoucí), Marsu, Saturna a Uranu, jejichž vzájemné interakce jsou modelem, za který by se nestyděl ani Hitchcock.

Neptun je navíc ve sporu s ostatními, takže nic z toho, co si naplánujeme, nevezme konečnou podobu podle představy.

Doba až do 17.11. přeje možná leda charitě, intuici, ale rozhodně ne ničemu praktickému. Vlastně nepřeje vůbec ničemu … jenom se vás snažím uklidnit. 😜

Během úplňku vynechte jakékoli chirurgické zákroky a zapomeňte na zubaře, ale je to den, kdy by se všechno mělo otočit.

Klidně si od tohoto dne vyřešte všechno na čem vám hodně záleží a ideálně, když začnete prací a pak, po přechodu Slunce do Střelce 21.11. i vztahy a láskou. Postupně se k vám příjemně přivrátí Merkur a Uran a pak i Saturn, Jupiter a Mars.

Venuše je přivrácená pořád… ta jediná je v první části listopadu tou, která zmírní všechny ty blbý a náročný zprávy.

Konec měsíce přinese Panenkám nové pohledy, dobré zprávy, možnou pracovní nabídku, nějaké drobné mince a optimističtější pohled ke stratosféře, než to temno z jeho začátku.

Pouze 30.11., tak, jako všichni ostatní, zůstaňte pasívní. Doma hlídejte odpady, hadici od pračky, prodlužovačky a elektrické přístroje.

S těmi nemanipulujte. Ne, ani s těmi na baterky!

Zdravotně: Panny mají celý listopad velice náchylná záda a krk. Hlavně oblast kříže a zátylku.

 


VÁHY

Váhy by se v tuhle dobu, tedy od dneška, minimálně do 16.11. měly úplně vyhnout Štírům a Vodnářům a to zvláště v oblasti pracovní.

Ta a také oblast emoční je nejspíše v popředí jejich zájmu a patrně většina Vah nebude spokojená.

Lze říci, že doba mezi 2.11. a 18.litospadem nepřeje ničemi a taky nikomu snad mimo úplných masochistů. Citliví jedinci by tuto dobu měli zcela vynechat a hibernovat.

Vydržte, i na Váhy čeká příjemnější astroklima.

Novoluní to sice ještě nebude, mohli byste být zvláště odpoledne a v noci posmutnělými Váhami, na které dolehla všechna nespravedlnost světa. Pokud se ale pohybujete v oblasti práva a zákona, můžete v době novu narazit na něco, co jiní přehlédli.

Obecně se ale raději dívejte kupředu, protože na minulosti už přece nelze nic měnit.

Kolem 17.11. můžete obdržet nějakou informaci, kterou zhodnotíte jako do budoucna špatnou. Nutně to tak nemusí být. Může to složitě jen vypadat. Ale nevylučuji, že by z toho Váhy mohly být frustrované.

To přejde.

Vždyt už úplněk by se měl nést v pozitivním duchu a dál bude jen lépe. 

Od přechodu Slunce do Střelce 21.11. by Váhy mohly mít mnohem pozitivnější náladu a také k tomu bude důvod. Mělo by vás v tuto dobu potěšit něco pracovního, následuje i dobrá informace nebo událost z úřední sféry a na většinu Vah nezapomene v tuhle dobu ani Saturn s přísunem hmoty.

Venuše je s Vámi po celý měsíc.

Poslední den v listopadu se nenechte rozhodit, a že se o to určitě něco pokusí. Krom toho můžete být vyčerpaní.

Zdravotně: U Vah je to tento měsíc o hormonální hladině a hladině železa v krvi.

 


ŠTÍŘI

Můžete mít v první části listopadu, s ohledem na Merkur v nepříjemné vazbě na úplně všechno, tedy Lunu, Saturn a Uran, pocit, že svět je příliš složité místo pro život.

anlis

Zase ale u Štírů, tedy chráněnců samotného Pluta (Hádés) není tohle černé naladění nic nového. Je to to období, kdy byste nejraději někam zalezli a nebyli vidět.

Po pracovní rovině dejte pozor na náhlé výbuchy a projevy nespokojenosti, abyste si, zvláště kolem novoluní ve vašem znamení nezadělali na problém.

Mezi 8.11. a 17.11. k vám mohou doléhat informace, které obecně pravděpodobně nepotěší a celkový vývoj by vás mohl rozladit.

Mnoho Štírů bude nevěřícně kroutit hlavou a poměrně často si do ní i ťukat.

Zkuste to, zejména 16. a 17. 11. nedělat kladivem či dlažební kostkou.

V nějakém polovědomí si počkejte na lepší časy, které se dostaví s úplnkem 19.11. 

Tehdy začne doba naopak přívětivá v mnoha oblastech a to jak pracovních, tak i hmotných. Pěkné věci čekají doma, kde by se vám mělo líbit. I vy budete najednou příjemní a tolerantní a budete se cítit lépe i fyzicky.

Pracovní nabídka by se měla připlížit s přechodem Slunce do Střelce a pokud přijde po 23.11. bude i dlouhodobá.

Poslední listopadová den pak není příjemný pro žádné znamení a vy za to nemůžete, i kdy bych řekla, že vás z toho někdo obviní. 

Všem listopadovým Štírům všechno nejlepší!

Zdravotně: Zkraje měsíce pozor na dýchací cesty, průdušky a pak koncem listopadu na kosti a střeva.

 


STŘELCI

Začátek měsíce nebude patrně žádná hitparáda ani pro Střelce.

U vás jde hlavně o neschopnost přijímat nové informace, které mohou být negativní, náročné, vyžadovat přizpůsobení, nebo vymýšlení schůdnosti a okamžitou kreativní reakci. 

Můžete se cítit unavení, vyčerpaní a spíše mít potřebu někam zalézt a nechat ten svět, aby se točil, nebo spíš hystericky rotoval bez vaší účasti.

Střelec, byť je ohnivý, náturou veselý, družný a se smyslem pro humor, byť je pod patronátem Jupitera, často trpí na depresívní stavy. A ty by si mnozí Střelci mohli užít cca od 2.11., přes novoluní a zejména pak v tom protivném týdnu, mezi 10. a 18.. listopadem, o kterém jsem mluvila ve videu.

Můžete se v tuhle dobu také setkat s nějakou nepříjemností ze strany státních orgánů. Pozor na kapsáře a zamykejte si dům i kolo.

Ale jak víme, všechno má svůj rub a líc a nám se dění na líc otočí s úplnkem.

Od 19.11. už mají Střelci hezké období a to zvláště v lásce a citové oblasti, ale také u rodiny to vypadá na nějaké dobré zprávy, příjemná setkání a milou atmosféru.

Pokud přijde písemnost, nebo jiná pošta, měla by spíše potěšit.

Po přechodu Slunce do Střelce se vám tato životadárná hvězda nastěhuje nejen do znamení a do duše, ale i domů, do práce a nejspíš, kolem 24.11. i do peněženky.

Pokud je co realizovat, můžete do toho jít, ale konstelace se vám změní 30.11. odpoledne.

Jako všem.

30.11. by Střelci neměli manipulovat s ohněm a s vodou, neměli se by nikde na veřejnosti pohybovat kolem namíchaných jedinců, jezdit pomalu, dobře se oblékat a v TV sledovat jen reprízu Studia kamarád.

Je to prostě náročný den celkově a platí to pro všechny.

Zdravotně: Uprostřed listopadu si ohlídejte oblast neurologickou koncem pak pozor na úrazy a psychiku.


 

Přeji všem co možná nejvíc pěkných listopadových dnů a hodně zdraví!

💖

Michaela Kudláčková

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

 

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x