Magie

HOROSKOP PRO VŠECHNA ZNAMENÍ – BŘEZEN 2017

Zdravím, všechny. Alespoň astrologicky by měl být březen pro všechny obecně poměrně líbezný. Skoro samá pozitiva. Jen opravdu pramálo rizikových dnů a pomůže i přesun sluníčka do Skopce, který s sebou přinese větší odolnost a hromadu aktivity. I když, aktivní bychom měli být i teď, zkraje března…

 

Mohou zato milé aspekty, Marsu, Uranu a chvílemi i Merkura, jak jste slyšeli.

 

Později se přidá Venuše se svou porcí lásky a bacha, taky žravosti…

 

Jenom připomenu, že Slunce je stále ještě v Rybách a máme poměrně silný Neptun, tak to nepřehánějte, ještě se nevysilujte, abyste ten nával elánu neodstonali.

 

Náš imunitní systém se, stejně jako příroda, probudí a posilní až s přechodem Slunce do Skopce.

 

Užívejte lásky, kontaktu s druhými lidmi, dobrých nápadů a hmotně přívětivých aspektů.

 

Ono lehce komplikované období, které jsem avizovala „na poli“, tedy období kolem 11.3. dejte pozor při hromadných akcích, v dopravě a také klimaticky jde díky Uranu a Neptunu o náhlé nečekané věci, kdy je mnoho energie kumulováno na menší plochy.

 

Rovněž tak může být na části společností, leteckou a jinou dopravu a podobně.

 

Jde předně o naddimenzované spojení ohně a vzduchu.

 

No myslím, že všechno podstatní jsem pověděla v mluvené části, takže teď už jdeme na detaily pro jednotlivá znamení.

  

KOZOROZI

 

Mezi 5. a 9. březnem čeká asi hodně z vás nějaká rodinná akce a když ne rodinná, tak určitě nějaká společenská, ale mělo by jít spíše o kamarády a známé, třídní srazy a podobně.

 

Budete vtipní, zábavní a mnohým pomůžete, díky vašemu silnému, ale dobře aspektovanému Saturnu i dobrou radou, zdarma poskytnutou.

 

Den před úplňkem, tedy 11.3. by si Kozorozi měli dávat pozor předně na nehody, ze kterých by mohly vyjít, nebo spíše vykulhat vaše dolní končetiny.

 

Nebojte, je to nakrátko.

 

Úplněk 12.3. by měl Kozorohy zastihnout velice konstruktivní a měl by přinést štěstí předně v praktické oblasti a v práci. Vztahy během úplňku rozhodně neřešte, počkejte na později. Jste teď více obchodník a stratég, než milovník.

 

Mezi 14. a 17. březnem by Kozorozi měli být úspěšní všude tam, kde se budou snažit vydělat peníze, nebo na takovou situaci promyšleně zadělat.

 

Je možné, že kolem 18.3. dostanete nějaký dar, nebo pozvání a takto budete díky Venuši, která se k vám přitočí, až přitulí, pokračovat i přes přechod Slunce do Skopce, který vás ještě k tomu nabije elánem.

 

Novoluní 28.3. přinese Kozorohům velice aktivní klima jak v lásce, tak i po pracovní rovině.

 

Pokud sportujete, máte šanci i vyhrát, nebo se rozhodně dobře umístit.

 

Zdravotně: V první polovině měsíce dejte pozor na nehody a celkově si hlídejte oblast nohou, zejména kolen.

 


 

VODNÁŘI

 

Skvělé je, že Vodnáři už začátek března pojali velice optimisticky, a jak se říká, přání je otcem myšlenky. Neměli byste si teď připouštět nezdary a tak by jich i málo mělo přijít. Holt programy fungují.

 

Jste společenští a velice hovorní, a to i díky Merkuru, jehož současné postavení umíte dobře využít.

 

Díky Marsu jste zase akční a s ohledem na jeho postavení vůči vám, také vtipní. I s humornou nadsázkou.

 

Vydrží vám to až do 10.3. do večera, potom zvolněte a rozhodně se vyhněte konfrontacím, sportům a hromadným akcím.

 

11.3. pak celý den někde tiše rozjímejte.

 

Vás silný Uran by vám v opačném případě mohl ukázat, jak to vypadá, když se strhne lavina, nebo vybouchne muniční sklad.

 

Úplněk věnujte ideálně plánování, nebo realizaci naplánovaných věcí, zaměřte se na oblast praktickou, technickou a pracovní.

 

Po úplňku se rozjíždějte pomalu a pozvolna svůj pohled stočte ke vztahové oblasti.

 

Ta by vám měla začít dělat radost hlavně od 15.3. a dál přes přechod Slunce do Skopce, který vám přinese i pevnější zdraví a odolnost.

 

V tomto duchu budete pokračovat vlastně až do konce měsíce, jen novoluní 28.3. se ještě přidá s nějakou zprávou, nebo novinkou z oblasti úřední a soudní.

 

Zdravotně: Začátkem března pozor na chřipky a nachlazení, a poslední dva dny pozor na hlasivky.

 


 

RYBY

 

Také Rybičky by měly vstoupit do března uvolněnější, s nadlehčenou náladou a vírou ve světlé zítřky. Když nic jiného, tak rozhodně by vám doba od teď až do 11.3, měla přinést nadhled, který vás odlepí od pocitu, že nic se nedaří, jak by mělo.

 

Pohled stočíte k tomu, co se už podařilo a to vám moc pomůže.

 

Kolem 11.3. se vyhněte alkoholu, tabletky užívejte s rozumem, nefetujte a vyhněte se Střelcům, pokud to bude možné. Rovněž pozor na horké věci, zejména tekuté.

 

Úplněk, je na rozdíl od jiných znamení pro Rybky (a Štíry i Raky) po vztahové rovině poměrně milý a vzácně přínosný. Budete totiž umět rozumně věci oargumentovat a přitom vám nebude chybět empatie a cit.

 

Vodní lidé zpravidla úplněk v Panně dobře snáší, protože je uzemní.

 

Naopak mezi 13. a 16. březnem vztahy neřešte, vyhněte se emotivním konfrontacím, a zato se otočte směrem ke hmotě, která by se na oplátku měla otočit k vám.

 

Je to doba dobrá například na pracovní pohovory a také na vyřešení finančních záležitostí.

 

Postupně, čím blíže k 18. březnu tím lépe, se k vám přivrátí Venuše a mohla by spolu se Sluncem, které přejde do Skopce, přinést Rybičkám, pozvání, vyznání, milostnou SMS a podobné radosti.

 

Bude se na obláčku dobrých aspektů vznášet až do novoluní, které by mělo ještě k tomu přijít s nějakou společenskou událostí, na které zazáříte.

 

Zdravotně: Pozor na žlučník, žaludek a střeva.

 


 

SKOPCI

 

Pravděpodobně teď začnete nějakou pozitivní zprávou z pracovní a obchodní oblasti, nebo případně nějakou dobře rozjetou úřední věcí, ve které byste měli mít spíše štěstí.

 

23564ODF.jpg

 

Do jisté míry se o něj postaráte i vy sami a to konstruktivními návrhy, kterých máte, a s přibývajícím časem ještě budete mít, dostatek.

 

Přibrzděte pouze kolem, 11.března, kdy si dávejte nejen pozor, na to, co říkáte, ale také kam šlapete a jakou rychlostí se pohybujete.

 

Úplněk by měl být pro Skopce spíše příjemný, zaměřený na hmotnou rovinu a také na tu pracovní. Vůbec bych se nedivila, kdyby hodně Skopců dostalo kolem úplňku pracovní, nebo jinak obchodní nabídku.

 

Vztahy neřešte. Ostatně myslím, že na to ani nebudete mít čas.

 

Do 15. března ještě zůstaňte při zemi a obíhejte tu práci, úřady, obchody, nakupujte do bytu nábytek, koberce, cokoli, jenom ne techniku.

 

Opatrně i s manipulací s ní!

 

Od 17.3. by Skopcům měla ukázat svou velice příjemnou tvář Venuše a měli byste, spolu s přechodem Slunce do vašeho znamení, (20.3) být přímo miláčkem zamilovaných planet.

 

Kdo ví, jakou to na sebe vezme podobu, ale já čekám pro Beránky jen tu nejhezčí.

 

Pouze od 23.3. dejte pozor na rychlost, zbrklé jednání a fakt se raději věnujte milování, ideálně ne na převisu nějakého masívu, než sportům jiného druhu a „betlování“ na silnici.

 

Novoluní je ve vašem znamení, což vám spolu se Sluncem rovněž u vás, dává možnost začít cokoli, co chcete, aby se rychle rozjelo, a kde je potřeba odvahu a komunikaci.

 

Zdravotně: Pozor na úrazy ze zbrklosti a rychlosti, pozor na horké věci a zejména na ruce, ramena a tlak.

 


 

BÝCI

 

Také Býci by měli mít v tuhle dobu pocit, že se svět stal tak nějak světlejším, prosluněnějším a to momentálně zejména v rodinných a pracovních vztazích. Ruku v ruce s tím půjdou také finance a obchody.

 

Patrně ještě do konce týdne obdržíte nějakou zprávu, spíše pracovní nebo úřední, která by vás měla spíše potěšit, nebo něco vyřešit.

 

Kolem 11.3. se nekonfrontujte s ohnivým živlem, tedy se všemi Lvy, Střelci a Skopci, jinak ale budete hodně vitální, pracovně výkonní a akční.

 

Mezi 14. a 17. březnem by měli Býci čekat finance a cosi velmi milého v hmotné oblasti.

 

18.3. Může být trochu náročnější v rodinné oblasti, tam, kde jde o starší generaci.

 

S nastávajícími dny se už kolem vás bude vinout Venuše, ve vašem případě její ranní energie, tedy energie plodivá, tvořivá, která nese hodně novinek a nových začátků.

 

Přechod Slunce do Skopce, oblaží Býky zdravím a posílí tělesnou konstituci a imunitu.

 

Novolunní by mělo pro Býky být opět přínosné  a opět po hmotné, pracovní a obchodní rovině.

 

Zdravotně: Zkraje března si dejte pozor na nachlazení a to zejména v oblasti uší a dutin. Koncem pak opatrně při manipulaci s nestabilními předměty. (příklad, neb Býk ho potřebuje – domeček z karet vám spadne, pokud nepoužijete beton).

 


 

BLÍŽENCI

 

Pravděpodobně jsou Blíženci v tuhle dobu hodně pracovití, skoro aspirující na řád práce, a také hodně hovorní. Vaše komunikační schopnosti jsou ale nejen pracovní.

 

Také vztahová rovina je tou, kde se snažíte a do 10.3. ještě zřejmě budete, zařídit a vyřídit všechno, co máte na srdci.

 

Inu konejte… coby ne.

 

Jen prosím 11.3. zkuste mrskat pouze pohledy nikoli už slovy, tím méně předměty, i když chuť by byla.

 

Úplněk vás trochu uzemní, a když se vyhnete vztahové oblasti, měli byste být komunikačně úspěšní všude tam, kde se jedná o praktickou, pracovní, nebo úřední rovinu.

 

Mezi 14. a 17. březnem by Blíženci měli dostat nějaké vyrozumění, na které čekali, a nemělo by to být, pokud přijde vyrozumění v tuhle dobu, pro vás negativní.

 

18.3. máte vysloveně, co se aspektů a postavení vaší Venuše a Jupitera týče, šťastný den!

 

Prakticky byste měli, a to zejména po rovině vztahů a lásky, mít hezké období až do konce března.

 

S tím, že přechod Slunce z Ryb do Skopce, bude pro vás přínosem ještě po rovině fyzické. Posílíte hlavně imunitu a celkovou kondici i výkonnost.

 

Také na duchu budete ještě zářivější, což vás ve společnosti učiní nepřehlédnutelnými.

 

Novolunní 28.3. věnujte práci, úřadům, zkouškám testům a podobně.

 

Zdravotně: Začátkem března pozor na krk, hlasivky, průdušky a to ve spojení s průvanem a větrem. Koncem měsíce pak šetřete klouby a svaly.

 


 

RACI

 

Praktický celý březen mají Raci o lásce, o nových vztazích, o nabídkách, a čím vyšší datum, tím lépe. Momentálně by na Raky neměla být zamračená ani pracovní oblast a díky Merkuru a Marsu, jste hovorní i výkonní.

 

Do 10.3. by Raci mohli obdržet pracovní nabídku, ovšem vzhledem k vaší silné Venuši, která je u vás prakticky celý měsíc, může přijít i nabídka k sňatku, nebo jiná zajímavá zpráva.

 

I pro Raky ale platí rizikových pár hodin kolem 11.3.

 

Ve vašem případě byste se mohli dostat do křížku s minulostí v podobě nějaké osoby, nebo skupiny osob, což by se ale mělo vyřešit. Pouze by vás to mohlo stát něco málo emocí.

 

Nekřičte, asi budou křičet jiní. Vy mlčte. Až se oni vykřičí, vy z toho vyjdete s elegancí a grácií i nežnou, naivní tvářičkou, kterou nelze, než pohladit.

 

Pokud bude ve vaší blízkosti tou dobou nějaký Lev, Střelec nebo Skopec, máte o ochránce postaráno.

 

Úplněk využijte hlavně technicky, pracovně, úředně a hmotně, třeba nakupte, nebo si řekněte o zvýšení platu, (možná si o něj ani nebudete muset říkat), anebo si, a teď už můžete, s někým promluvte o oblasti lásky.

 

Od 13. do 15.3. ale vztahy raději neřešte.

 

To až zase od 18.3.

 

Od této chvíle nabývá vše Venuše a vztahová oblast plné obrátky a to směrem k milým zítřkům, pozitivnímu řešení a vůbec příjemnému období.

 

Přechod Slunce do Skopce by vás ale mohl stát lehké přetažení a to hlavně po rovině fyzické. Ačkoli máte ten dojem, nejste nevyčerpatelní!

 

Novolunní využijte opět pracovně a také, pokud tvoříte, tvořte!

 

A hned, jak něco vytvoříte, ihned to prezentujte.

 

Sklidíte ovace a obdiv.

 

To ostatně koncem měsíce půjde i bez soch, obrazů a ani nemusíte umět leptat sklo.

 

Zdravotně: Začátkem března pozor na nervy, koncem si hlídejte šlachy a záda.

 


 

LVI

 

Pokud při pohybu teď připomínáte formuli 1, a pokud se při tom ještě usmíváte a s dětskou hravostí kutáte, a pokud komunikujete stylem, „jasně, není problém, to zvládnu“ a podobně, ano, pak jste Lev se všemi aspekty, které se ke Lvům přidružily už 3.3.

 

Jste vitální optimisté, pro které je všechno hračka a hlavně jste hraví a veselí.

 

Buďte, ještě to bude lepší.

 

Pouze kolem 11.3. se pusťte motyčky a přestaňte si v práci hrát na Ramba, protože jakkoli se to nezdá, vaše Slunce ještě tu správnou sílu nemá.

 

Čili pokud vás teď bolí záda a v krku, je pozdě.

 

No, ono to dlouho trvat nebude, protože Lví aspekty na měsíc březen jsou vskutku pěkné a plné elánu.

 

Kolem úplňku 12.3. byste mohli být požádání o radu, nebo pomoc, což je tedy dobrý nápad, zvláště od vodních znamení.

 

Patrně toho bude málo, co byste pro tyhle citlivé tvory, nacházející se teď naproti vašemu Slunci neudělali.

 

A oni vám to vrátí.

 

Hned od 17.3., kdy se vaše Venuše stane neodolatelnou, a vy budete nejen krásní, ale také vznešení.

 

To se ještě posílí přechodem Slunce do Skopce, kdy se pro Lvy otevře zlatá brána i v oblasti pracovní, podnikatelské, obchodní a také fyzické.

 

Na co sáhnete, to by se mělo podařit.

 

Kolem novolunní 28.3. si zkuste vsadit.

 

Poslední dva dny v březnu odpočívejte!!

 

I raketa se může amortizovat.

 

Pochybuji ale, že Lvy poslechnou…

 

Zdravotně: Máte dost elánu i pevnou odolnost, ale přeci jenom, zkraje měsíce a v jeho konci myslete na své svaly, šlachy, klouby a podobně.

 


 

PANNY

 

Je to boj myslet prakticky, a přitom mít dojem, že není nic, co byste mohli teď pokazit. Může být pro vás v tyto dny sebeovládání a snaha držet se při zemi dost náročnou zkouškou.

 

Nejraději byste řešili a konali a pokud možno, všechno a všude.

 

No bude toho málo, co by Panenky teď pokazily.

 

Máte nejen elán a pozitivní přístup, ale protože je Merkur vaší planetou, máte i dost dobrých nápadů, které mohou být velice tvořivé, originální a mají šanci na úspěch.

 

11.3. vás může jenom pozdržet protivenství konkurence, což vás na jedné straně možná rozhodí, ale určitě neoslabí.

 

Hned následující den totiž přichází úplněk ve vašem znamení, a tak, pokud se vyhnete řešení vztahové oblasti, po jiných rovinách, zejména pracovně, obchodně a podnikatelsky budete bezchybní a bezkonkurenční.

 

At už děláte jakoukoli profesi, měli bystě být přínosem a nadřízený z vás bude vrnět blahem.

 

Po úplnku ještě pokračujte v dobývání pracovních a praktických vrcholů, dosáhněte jich, a pak se můžete pustit do vyvrcholení i po rovině vztahové.

 

Tam jste na svém místě od 18. března, prakticky až do konce měsíce s tím, že po 20.3. vás Slunce ještě posílí po rovině fyzické.

 

Budete k neutahání až do dubna!

 

Zdravotně: Zkraje března ještě pozor na imunitní systém a nervy, kolem 11. a 19.3. nemanipulujte s vodou a neplavte, a pak už si asi dělejte, co chcete.

 


 

VÁHY

 

Vidět akční, rozhodnou Váhu, co spíše bývá onou mlčící menšinou, která v konfrontačních situacích připomíná nejčastěji nehybný předmět, to je asi zážitek, i při Váhy samotné. Ale mělo by to podle planet být tak.

 

Váhy jsou teď nejen obdařeny duchem podnikavosti, ale také jsou komunikačně zdatné a nebývale rozhodné.

 

Prima.

 

Asi stihnete do 10.3. zařídit, vyřídit a uvést do pohybu mnohé z toho, co jste odkládali.

 

11.3. vás přepadne zřejmě pocit, že jste se unáhlily, což by vám mohlo vydržet i před úplněk 12.3., ale hned potom, už zase naberete obrátky.

 

Snad jen kolem 13., 15. a 17.3. byste se mohli dostat do křížku se vztahovou oblastí, kde možná ztratíte opatrnost i nervy, takže doporučuji zaměřit se na obchody a peníze, na práci a třeba na nákup nějakého většího, netechnického předmětu, kde by to mělo být trvalejší a dobře vytižené.

 

Od 18.3. si najde Váhy Venuše a její podvečerní energie, tedy byste měli nalézt řešení, nebo dokončit pozitivně mnohé v oblasti lásky, vztahů a milostných věcí.

 

Kolem 20.3. máte šanci díky vaší neodolatelné energii stáhnout na svou stranu i subjekty, osoby a podobně, které se před tím nemohly rozhoupat, nebo jim chyběla jistota.

 

Novolunní 28.3. využijte k dokončování, protože s Lunou ve Skopci a Sluncem tamtéž, dostane vaše Venuše charakter silné a mocné planety a vy budete mít hodně sil a nezlomnosti.

 

Poslední březnové dny bude asi mnoho Vah trávit ve společnosti, při hře, nebo při péči o tělo a vzhled.

 

Ve společnosti budete přitažliví.

 

Zdravotně: Začátkem března dejte pozor na oblast zažívání a střev, koncem pak na krk a průdušky.

 


 

ŠTÍŘI

 

První březnové dny přinesly Štírům patrně hodně plánů a poměrně pozitivní vhled na věci příští. Řekněme, že Štír je nyní pozitivním negativistou, který si sice uvědomuje rizika, ale má dost odvahy říci si, „zkusím to“.

 

Nehledě na to, že díky Merkuru, který je u vás momentálně spolu s Neptunem silný, můžete přinášet dost neotřelé nápady a návrhy, které by se mohly okolí líbit.

 

Ještě to zesílí s nějakou příjemnou zprávou, novinkou, nebo nabídkou, která by se měla objevit do 9.3.

 

11.3. si hlavně dejte pozor na cestách, při hromadných akcích a určitě se nepouštějte do složitých rozhovorů na pracovišti. A už vůbec ne v rodině a vztazích.

 

Úplněk by Štírům mohl přinést drobné vrásky v rodinné oblasti zejména tam, kde by se to týkalo generace starší, než jste vy.

 

Pokud budete během, úplnku a následujících 48 hodin řešit peníze a práci, měli bystě být spíše úspěšní. Rovněž obchodní záležitosti mají velkou šanci na úspěch.

 

Úředně dobrá zpráva, nebo pozitivní soudní výsledek by se měl dostavit kolem 15.16. a 17. března.

 

Od 17.3 večer až prakticky do konce měsíce, by si Štíry měla najít milostná oblast, partnerská a vztahová a mělo by být u vás, ve vaší přítomnosti opravdu pěkně.

 

Také vy budete milí, přívětiví a tolerantní a bude vám asi záležet na tom, abyste budovali cosi, v čem shledáte smysl a trvalou hodnotu.

 

Přechod Slunce z Ryb do Skopce, uzdraví hodně nemocných a unavených Štírů.

 

Poslední dva dny v měsíci, by mohly přinést jen drobné starosti v oblasti ekonomické, ale nemělo by jít o nic, s čím jste nepočítali.

 

Inu byla tuhá zima, takže složenka za protopenou energii, nejspíš nepřekvapí.

 

Zdravotně: Hlídejte si prostě všechno až do poloviny března, protože máte oslabenou pozornost a imunitní systém. Vaše tělo čeká na přísun Slunce a energie. Odnést by to mohly nohy, plíce, ledviny a holky bacha na spodek.

 


 

STŘELCI

 

Zajímá vás nejspíše teď rodina, kolem které skáčete jako srna, a také práce, kde se snažíte se přeškubnout. Máte díky Merkuru a Marsu i dost dobrých návrhů, nápadů a jste originální i rychlí.

 

Pokud se zabýváte uměním, možná obcujete s múzami všeho druhu a mělo by z toho vzejít cosi velice zajímavého.

 

Možná změníte dějiny, oblažíte lidstvo dílem vesmírné hodnoty, nebo vyprojektujete nějaký z budoucích divů světa.

 

Rozhodně na to máte.

 

A to i Střelci neumělci… tam by se mohly příjemné aspekty projevit po rovině pracovní a obchodní.

 

Kolem 11. března se nepouštějte do křížku se zákonem, a rozhodně zapomeňte na vztahovou oblast.

 

Aspirujete v těchto hodinách na nějakou hurá akci, kterou byste vzápětí, hned s úplnkem 12.3., brali zpět. To po té, co se vám s Lunou v Panně vrátí mozek na své místo.

 

Mezi 13. a 15. březnem ještě nechte vztahy tak, jak jsou a soustřeďte se na hmotnou oblast a pracovní, kde byste měli zaznamenat úspěch i hmotný přísun.

 

Od 16.3. si vás najdou Venuše a Mars ti a už se vás nepustí až do konce března.

 

19.3. večer čekejte nějaké pozvání, nebo velice zajímavý večer s někým, koho milujete, nebo se možná dozvíte, že někdo milkuje vás.

 

A ono není divu, protože Střelci budou od přechodu Slunce do Skopce vskutku líbezní, viditelní a velice přitažliví nejen vzhledem, ale díky Merkuru také intelektuálně a komunikačně.

 

30.3. si dejte pozor na kombinaci ohně se vzduchem. (ve skladu výbušnin a u jaderných zařízení nekuřte!)

 

Zdravotně: Začátkem měsíce mohou Střelce pozlobit zuby, koncem pak pozor na náhlé horečky, popáleniny a záněty.

  

Krásný březen všem a ať se vám daří!

 

heart

 

(Kopírování textu, prosím pouze s uvedením zdroje. Ona to není sranda to vypočítat a sepsat. Tak to místo překlopení na vlastní web, někdy zkuste sestavit sami, nebo buďte féroví, jako ostatní.)

 

Michaela Kudláčková


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com