asnotace 1
Magie

Ale kdepak škaredá středa! Vysmátá a umouněná! Postarejte se o skřítky

111 Shares

Za pouhých 30 stříbrných zradil dnes Ježíše jeho dosavadní přítel. Podle některých písemností to ovšem Ježíš dopředu nejen věděl, ale sám o to Jidáše požádal. “a za tu oběť budeš proklet budoucími pokoleními”, stojí v jednom ze svitků od Mrtvého moře. Před tím, než se toto stalo, stalo-li se,  byl dnešní den předně dnem vymetání komínů a škaredý u našich předků rozhodně nebyl.

Totiž vedle toho, že by mohla být pro někoho tohle středa škaredá, což může být stejně dobře poslední dobou den libovolný či všechny, je původně hlavně středou „Sazometnou“, což už je lepší.

Nemračit, usmívat!

A proč?

No zkraje vůbec ne kvůli Jidášovi.

Tento den se hospodyňky totiž věnovaly úklidu kamen, což mělo souvislost s ohněm a domácím krbem i jaksi analogicky.

Pod kamny totiž nejen, že bydlí celá řada skřítků, včetně Domovníka, o kterém jsme si povídali, ale oheň je také živlem očistným, posilujícím a z pohledu našich předků i životadárným.

skr

Celé období před Ostarové je věnované přípravě na nový život, jinými slovy na obnovu života a ten prostupuje nejen přírodou, ale také domovy a jejich obyvateli včetně domácích ochranných entit. Ani netušíte, kolik jich s vámi doma žije. Škodíci, Domovníček, skřítkové hledači, vodní skřítci… jeje

skr1

(… na tomto místě znovu děkuji paní Míle Myslíkové, ženě, která měla za to, že skřítkové existují a že každá věc má svou duši, každá květina svou vílu, každý kámen gnoma, každý strom Dryádu, děkuji za tento nádherný vklad do života, který mi dala.) 

Ohni se prostě věnovala velká pozornost. Mimochodem oheň obhospodařují Salamandři (ale my si to zase připomeneme na Velký pátek).

No a jak byly ty hospodyňky dnes zanořené pod kamny a jak se věnovaly všemu kolem topení, logicky byly i umouněné od sazí a popela.

8390605a6dcd8e6c167bc7975381af82f6a6f0e0

A tak, aby to nevypadalo, že se mračí, nebo aby se snad nemračily doopravdy, chodily navečer navzájem na návštěvu a s drobným dárkem si nosily úsměv.

Jednoduše se snažily jedna druhou rozesmát.

To je vedle starostí o ohniště i hlavní rituál dnešního dne.

hol

Smích pro všechny Popelky. (dnes doslova) 

Míša K.


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ivik
Ivik
10 měsíců před

milá Míšo moc děkuji za krásné denní povídání o čase před vel.svátky velmi mě vždy potěší mám už v dnešní době strach otevřít i lednici,že na mne vyskočí ten fujtajbl ,přeji krásný den :bye:

tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x