Ledová královna Kristina

autor: | Čvc 19, 2018 | Dům a Byt | 11 komentáře(ů)

Views: 142

Kdyby se Alenka neztratila tenkrát v říši za zrcadlem, mohla klidně bloudit po mém mrazáku. A bloudila by tam dodnes. Úplně to vidím, byl by to úspěšný seriál, možná telenovela a běželo by to déle než Dallas.

Pokaždé, když něco v jeho útrobách hledám, a samozřejmě nemohu najít…respektive nedokážu identifikovat, přísahám, že je to naposledy. Že příště už jistojistě všechno pečlivě popíšu, uložím a pak budu jen mlsně vybírat. Pak vždy stojím nad linkou, kde mám vyrovnané a pečlivě zabalené všechno to, co se chystám do mrazáku uložit, než si řeknu: „Tohle přeci pozná každej kretén, to se nemusí popisovat.“

A pak to hodím spokojeně do mrazáku, abych po půl roce opět marně šmátrala.

Jasně že borůvkami nebo jahodami nikoho nezmatu. Ani sebe. Nejhorší je maso. Po pár měsících hibernace v třeskutém mrazu netuším, jestli to, na co se dívám je krůtí prso nebo synovo zesnulé morče a čekáme, až se najde lék na jeho stáří. Já bych ho tam nedala, ale dětská láska k domácím mazlíkům je bezbřehá a mrazák nezamykatelný.

Jeden nikdy neví.

Za tímto účelem čas od času uložím do mrazivé náruče nějaký kuchařský pokus. Jako nedávno těsto na dýňové noky. Nevím, kde se to „zmrclo“, ale netroufla jsem si to ani dovařit natož položit na stůl. Tři hodiny práce a vypadalo to jako ropák. Ne. Jako něco, co zbylo z ropáka. Doufám, že vědci přestanou vymýšlet co s rakovinou a jestli je život na marsu a vyřeší tuhle záhadu. Do té doby „to“ bude odpočívat mezi ojíněnými jahodami a ostružinami…a cuketovými bramboráky.

To je stejný příběh, jen výsledek je placatý.

Prostřední šuplík, pravá strana.

Tato expozice byla vyhrazena tekutým pokusům. Ty mají největší šanci na reinkarnaci. Netroufla jsem si je pojmenovat natož popsat. Jejich výhoda spočívá v tom, že mohou být omáčkami stejně dobře jako polévkami. Když si vzpomenu, na co jsem myslela, když jsem je vařila, nebo jestli do toho spadlo alespoň nějaké maso, mohla bych manželovi říct třeba, že jsem mu připravila žrádlo pro kočku, až budu na dovolené. Obávám se, že bych z té nebohé šelmičky udělala vegetariána, nebo další mumii, která čeká na svůj lék v mrazáku.

26624MGY.jpg

Naposledy jsem tam našla dokonce cédéčko. Pravda, to byl jen projev mé roztržitosti. Leželo ovšem na podivném balíčku, ze kterého se posléze vyklubala pláštěnka se sušenkami ze školního výletu. Krém v nich trochu povolil a začaly se patlat. Pláštěnka pak byla jediný igelit po ruce a sušenkám poskytla nutný azyl bez ohledu na déšť a naléhání učitelky.

Zbytek jsem si tak nějak domyslela.

Má roztržitost a dětská bezprostřednost proměnila mrazák v kolbiště našich neřestí. Čokoládová koleda schovaná před bratrem a zapomenutá v přetlaku jiných velikonočních sladkostí. Krém na obličej, který slibuje mládí až za hrob, jsem schovala pod maso, protože nemám odvahu to mazat na žádnou část svého těla a doufám, že v mrazu vydrží tak dlouho, abych byla dost stará a zoufalá, že bych ho chtěla použít. Asi dvacet litrů jahodových dření, protože sice studí, ale díky nim zahřeje vzpomínka na léto….hned po tom, co přestane brnět půlka hlavy, když si dáte příliš velké sousto.

Podivných věcí bych tam našla ještě dost.

26623OGQ.jpeg

Francouzky radí do mrazáku ukládat kašmírové svetry, aby si na nich nepochutnalo žádné jiné zvířátko. Kašmírové svetry mám dva, ale také hladovou rodinu, které bych těžko vysvětlovala, že ta kuřecí stehna jsem musela dát kočce, protože svetřík se musí na sezónu pořádně vyspinkat.

Mráz nemám ráda a zřejmě přenáším svou averzi i na tento kuchyňský spotřebič.

Pokud mám nějaké slabé stránky, tak je poznáte pohledem do mého mrazáku. Rozklíčujete je hned, jak poznáte, co se tam ukrývá……

Jé, já to zase nepopsala. Tak nic, máte smůlu. cool

ToraToraTora

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
11 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sifaka13
sifaka13
28.07.2018 21:48

tady jsem se hodně zasmála, díkysmile

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

:thank_you:

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

:pardon: :popcorm:

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

:pipipad:

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

:pipi2:

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

😎

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Admin

Super! Nemám ji ještě maličkato zvětšit?

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Admin

Áááááá to je supééér!!! Uděláme jich spolu víc, ty se budou holkám líbit. A zkusím maličko větší. :heart:

Martin Kloubek () 27.8.1973 „Panna“
Admin

:buba:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Admin

Jsi borec, borec, borec !!! :kiss:

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Původ jména Jakub najdeme v hebrejštině. Jeho dědečkem je prastaré jméno Jahagóbh (Jákob), které v překladu znamená „ten, kdo se drží za patu“, což je ve smyslu „druhorozený“. Stejně dopadl i biblický Jákob, který se při porodu „držel za patu“ svého bratra Ezaua. V ČR je 86231 Jakubů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 22
  • 297
  • 13 174
  • 332 557
  • 2 491 817
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet