Jste pondělníček, úterníček … a proč mají nedělňátka štěstí?

autor: | Úno 28, 2020 | Ranní kávy | 8 komentáře(ů)

Views: 8578

Nedělňátka mají prý štěstí. Kdo by o tom neslyšel? Lidová moudrost vychází z astrologie a něco pravdy na tom je. Ale není to jen o lidech narozených v neděli. Každý den v týdnu ovlivňuje jiná planeta, a tak se i povaha oné planety částečně odráží v povaze člověka, který se pod jejím vlivem narodil. Samozřejmě částečně, protože pak je tady celý horoskop a všechny domy a konjunkce, takže článek berte prosím jen jako doplněk vaší celkové nátury.

Pondělníci

Lidé narození v pondělí jsou pod vlivem Luny. Měsíc dává těmto lidem velkou fantazii, starostlivost a zájem o druhé. Ale Luna je i nositelkou iluzí. Takže vám darovala i snivost, zádumčivost a náladovost. Máte velkou ctižádostivost, která vás nutí usilovat o vysoké cíle a ideály. Riziko těchto lidí spočívá v tom, že se nedokážou včas a energičtěji bránit okolním vlivům.

Měsíc reprezentuje nálady, instinkty a podvědomí. Charakterizuje pilné, ale nestálé, citlivě a emotivně jednající osoby. Mezi kladné rysy patří příjemné jednání a idealismus, mezi negativní vlastnosti patří náladovost, nestálost a prudkost.

Pro lidi narozené v pondělí jsou doporučeny amulety ze stříbra.

Úterníci

Úterku vládne Mars. Mars je planeta vitality, svobodomyslnosti a bojovnosti. Tito lidé před bojem neuhýbají, naopak často jej i vyhledávají. Jakmile se dostanou do sporu, očividně ožívají.

K jejich riziku patří vysílení. Jestliže si chcete uchovat své zdraví, musíte najít ten správný, rovnovážný rytmus mezi napětím a vypětím. Pokud se vám to nepodaří, budete častěji trpět bolestmi hlavy a nespavostí. O Marsu se dá říct i to, že vyniká vášnivostí, spěchem a nepokojností.

Pro lidi narozené v úterý jsou doporučeny amulety ze slunečních kamenů.

1556908 1280x1024 little baby

Středečníci

Lidé narozeni ve středu jsou pod vlivem Merkuru, který je velice zvláštní planetou. Jde o planetu intelektu a komunikace. Symbolizuje duchovní a fyzickou komunikaci. Souvisí se schopností studovat, přímo ovlivňuje činnost mozku, vyjadřování a intelekt. Zdá se, že jeho hlavní úloha spočívá v otevírání cest pro komunikaci.

Lidé pod vlivem Merkuru neustále srovnávají, hodnotí, třídí a organizují všechno, co k nim proudí ze všech stran. Platí pro vás důležitý životní recept: nikdy nepřestávejte něco začínat!

Je to právě očekávání, které vás udržuje mladé. Vaše největší riziko spočívá v neupřímnosti k sobě samým.

Pro lidi narozené ve středu jsou doporučeny amulety ze slonoviny.

Čtvrtečníci

Vám vládne Jupiter, který je nejlepší a nejprospěšnější ze všech planetárních vlivů. Jupiter usnadňuje kariéru, ale i třeba výhry v loterii, či jin šťastné náhody. Jde-li o umělce, tato planeta může usnadnit jejich společenské ocenění.

Lidé ovládaní tímto vlivem bývají upřímní a mají pochopení pro druhé. Jsou přátelští, ušlechtilí, otevření, dovedou druhé pochválit a tudíž i spolupracovat. Jupiterova přirozená štědrost může vést i někdy k extravaganci.

Člověk narozený pod Jupiterovým vlivem má rád lidi a chce být i oblíben, nechá se snadno ovlivnit a někdy i plýtvá svými schopnostmi na pomíjivé a malicherné věci.

Pro lidi narozené ve čtvrtek je doporučen jako amulet malé kladívko. (runová školo, pročpak? :myšlenka smajlík: )

Pátečníci

Pátek má na starosti Venuše, která představuje lásku a krásu. Souvisí s partnerskými vztahy, společenským životem, bohatstvím a uměním. Lidé narození v pátek jsou pohlední, inteligentní a mají umělecké sklony. Venuše je nositelkou harmonie a lásky.

Mezi kladné rysy lidí narozených pod vlivem Venuše patří pokora a opravdovost, mezi záporné marnivost, ješitnost a nepořádnost. Každá narušená harmonie může škodit nejenom vaší duši, ale i vašemu tělu.

Pro lidi narozené v pátek je nejvíce vhodným amuletem zlatá hvězdička.

Sobotňáci

Lidé narozeni v sobotu jsou pod vlivem Saturnu. Z povídání o povahách planet víme o Saturnu, že je to přísný, nemilosrdný kontrolor, který má často na svědomí zármutek, potíže a pocit že „na to nemám“, na druhé straně, pokud sobotník, potažmo Saturn někam jde, jde pomalu, ale málokdy se nechá odchýlit z cesty. Sobotníci nemění své názory, nebo velmi neradi. Je na nich cosi těžkého, ale zároveň poutavého.

Saturnu se také přisuzuje smysl pro pořádek, pevnost a důslednost.

Lidé narozeni pod vlivem Saturnu jsou duchaplní. S velkou trpělivostí dokážou čekat na ten svůj správný okamžik. Tito lidé neochotně berou na vědomí něco nového.

Lidé narozeni v sobotu jsou trpěliví, vážní a ve svých způsobech rezervovaní. Lpí na přesnosti a preciznosti, zpravidla bývají i dost šetrní.

Pro lidi narozené v sobotu je vhodným amuletem malý lvíček.

Mimochodem, také se říká, že sobotním dětem chybí to, co nedělním.

2318137 1920x1080 DesktopNexus.com

Nedělňátka

Lidé narozeni v neděli jsou pod vlivem Slunce, které je odjakživa symbolem radosti ze života a velkého sebevědomí. Lidé narozeni v neděli potřebují stejně jako Slunce vládnout, vynikat a mají nutkavou potřebu vychutnávat život do poslední kapky. Největší riziko těchto lidí spočívá v tom, že ve své přirozené touze prožít a dostat se úplně nahoru zapomínají občas zvolnit tempo a odpočívat.

Slunce symbolizuje životní princip, vitalitu, důstojnost a odvahu. Tito lidé jsou obdařeni vyšší inteligencí. Téměř vždy jsou upřímní a totéž očekávají od svého okolí. Mezi negativní rysy lidí narozených v neděli patří sklon k povýšenosti, pýše, někdy k egoismu a přeceňování sebe sama. 

Obecně je zakořeněné, že mají lidé v neděli narození v životě štěstí. Neděle je totiž šťastným dnem snad ve všech kulturách. Mezi pohany patřila slunečnímu bohu Freyrovi, pro Křesťany je to den i kdy Bůh odpočíval, v Egyptě byla zasvěcena Bohu Ra… a tak dále. 

Měli by nosit zlato, které je v harmonii s jejich podstatou.

Pokud nevíte, jaký byl den v týdnu, když jste se narodili, zjistíte to třeba TADY 

Kolik je na Popelkách nedělňátek?

Michaela Kudláčková

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
8 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jaru
Jaru
13.11.2023 19:21

Tak tady nevím, nevím já i oba mí synové jsme úterý, ale že by jsme vyhledávali spory a vyžívali se v nich. Spíš opak je pravdou obzvlášť u mladšího syna je to vedle jak ta jedle.

Kočka
03.03.2020 15:59

Jo, taky postrádám Toru a Ranní káva je fajn. Těším se na všechno, co se tu objeví a děkuju, že tu Popelky pořád jsou. Články o druidech a o magii jsou parádní.

Marcis
Marcis
03.03.2020 13:01

Ahoj všichni, mně chybí pravidelná Ranní káva a nějaké ty příběhy ze života, co tu bývaly dříve. Něco veselého. Diskuzi taky moc nechápu, Mělo by být nějak barevně zvýrazněno okénko, kam může člověk psát a reagovat.

Ivik
Ivik
03.03.2020 10:14

Jestli tedy mohu za sebe,ale předem upozorňuji že jsem strašná konzerva mě hrozně vyhovovaly staré popelky chodila jsem na ně jako domů.Tady mě to připadá jako hrozný chaos i co se týká Popelek na telefonu vždy mě naskočilo nové téma,nová ranní káva tady ne a co se týká diskuze nemohu se v ní vyznat ta na minulých byla lepší.Já vím dobře se kritizuje tak se omlouvám nechci hanit jen říkám svůj názor :slípka:

Kočka
02.03.2020 07:26

Na mně to taky sedí a znám jedno nedělňátko, na které to sedí skvěle. Tedy ta část, že se jim daří a jsou narozeni pod šťastou hvězdousmile u tohodle pána to hodně ovlivnilo jeho konání. Tím, že věděl, že je štastlivec – byl šťastlivec :kiss: říkal mi, že kdysi měl knihu, která popisovala jaký den byl v tom kterém roce nejlepší pro narození. Z hledisla štěstí, lásky, zdraví, peněz atd…. a bingo, v jeho roce narození to sedělo i na něj. Bohužel vůbec netuším, kdo ji napsal a jak se jmenuje.
PS. taky mi chybí předchozí cvrkot, který býval.

Ivik
Ivik
29.02.2020 17:11

já zjistila že jsem sobotníček a parádně to na mě sedí! Jinak mě hrozně moc mrzí že tu již bývá málo lidí a nebo málo diskutujících prostě mě to chybí,ráda jsem sem vždy zavítala a opravila si náladu smile Popelky zlaté co je s vámi? :pláč:

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Kristýna pochází z řečtiny a u nás známe několik obdob tohoto hezkého jména. Kristina, Kristína apod. Základ je ale stejný pro všechny, a tím je řecké slovo „christianos“, což v překladu znamená „Křesťan“. Kristýna je tedy „Křesťanka“ a v ČR jich máme 43231. (Všechno nejlepší, Toro! Redakce)

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 17
  • 315
  • 13 293
  • 332 862
  • 2 491 515
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet