Jak vyzdobit obývací pokoj ve stylu boho?

autor: | Pro 14, 2020 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Views: 80

Boho styl je nesporným králem interiérového designu v letech 2019-2020. Všudypřítomné květiny (i živé), světlé doplňky (makramé, pleteniny) a proutěné výrobky jsou symboly jednoho z nejpopulárnějších dekorativních stylů. Proč je boho styl v dnešní době tak populární? Především proto, že odlehčil interiér.

Na rozdíl od těžkého loftového nebo skandinávského stylu je styl boho spojován s čerstvostí a lehkostí, kterou navozují v interiéru krémové makramé a všudypřítomné květiny. Jak vyzdobit obývací pokoj ve stylu boho? Víme jak na to.

Opticky rozjasněte malý prostor

U malých metráží je obtížné zvolit vhodný styl výzdoby interiéru, abychom jej příliš nezatížili. Ačkoli boho styl je spojován s lehkostí, i zde je třeba věnovat pozornost tomu, abychom nezahltili interiér dekorativními květináči se zelenými listy. Zaměřte se na světlé barvy (odstíny bílé, béžové, smetanové), které prostor rozjasní a odlehčí. Vyhněte se nadměrnému množství intenzivních a tmavých barev, působí zcela v neprospěch malého interiéru a skličují ho. Nezapomeňte také, že malé prostory milují minimalismus. Čím méně drobnůstek, tím více prostoru.

bila dalie

Zvolte vhodné doplňky

Interiérový design zahrnuje nejen změnu výzdoby a nábytku, ale také šikovné zvolení doplňků. U malých interiérů stojí za to vsadit na jednoduché tvary a funkční řešení. Dobrým nápadem, jak vyzdobit malý obývací pokoj, bude nábytek v podobě obdélníků nebo čtverců se zaoblenými rohy, které zmírní jejich nepřívětivý charakter. Jak jsme již napsali výše, při výběru doplňků vsaďte na estetický minimalismus. Méně, ale více působivě.

Několik makramé s fotografiemi nejbližších na stěně, akrylové nebo skleněné fotoobrazy doplní celou kompozici. Vsaďte také na živé rostliny (listy a květiny), ale pamatujte, že to nesmíte přehánět s jejich množstvím.

orchidej

Barevné obrazy na zeď odvedou dobrou práci

Barevné obrazy a fotoobrazy na stěnu jsou skvělým nápadem, jak vyzdobit obývací pokoj ve stylu boho. Lehké a světlé obrazy na plátně canvas s motivem listů, květin a barev dodají interiéru jedinečný charakter. Akrylové obrazy, i když „těžší“, také vytěží z interiéru to nejlepší, aniž by narušily celou kompozici. Při výběru obrazů na zeď vsaďte na moderní obrazy, které nevyžadují použití rámů. 

Obrazy na akrylu vzbuzují dojem hloubky, a díky tomu vypadá interiér opticky větší. Při výběru obrazů stojí za to zvážit jejich velikost a množství. V některých případech budou triptychy vypadat mnohem lépe než jednotlivé obrazy.

zapad nad morem 1

Dekoratérské kompromisy

Kompromisy jsou v interiérovém designu nutné. Často se musíme vzdát věcí, které se nám líbí, ale nevejdou se dovnitř, nebo skličují interiér. Malé prostory vyžadují hodně úsilí, abychom plně využili jejich potenciál.

Pokud chcete nápaditě zařídit interiér, nechte se inspirovat, prohlížejte katalogy, webové stránky a obchody, a poté si zvolte variantu, která bude pro vás nejlepší.

Zpracoval:wallmuralia

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Libor má svůj původ v Latině. Jeho původní podobou je jméno Liborius, které se vyvinulo ze slova „liberi“, což znamená „svobodný“. V ČR je 31110 svobodných Liborů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 6
  • 315
  • 13 282
  • 332 851
  • 2 491 504
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet