Jak přežít období kuních ksichtů

autor: | Zář 6, 2021 | Společnost | 0 komentářů

Views: 2

Takhle moje kamarádka nazývala předvolební období, podle obličejů všude na billboardech. Byly všude, u dálnic, silnic, ve městě, kdekoli. Místo krásných mladých obličejů reklamních modelů se všude uculovali politici.

No, a jak tedy ten předvolební nečas šťastně přečkat? Osvědčilo se mi si stranu vybrat, a pak už volby neřešit. Pokud se tedy neobjeví nějaký opravdu veliký zádrhel či skandál. A moje tipy na výběr?

Možná jsi šťastlivec

Možná jste šťastlivci a máte už svojí stranu k volbám vybranou. Pak je nejlepší neposlouchat hádky a pohádky a věnovat se něčemu příjemnějšímu.

Mám na to čas a chuť?

Možná nemáte čas ani chuť se hrabat v předvolebních programech a sledovat televizní diskuse. Potom není žádná hanba si vybrat někoho, koho si vážíte, věříte mu a víte, že udělal-udělala svůj průzkum stran. Třeba je to tvůj manžel, kamarádka, nebo třeba táta. Můžeš volit jako oni a svůj vlastní výběr provedeš příště. Nakonec volby jsou každou chvíli.

The hard way…

Pročíst si volební letáky a jen podle nich si vybrat je k ničemu. Jak praví klasik, papír snese všechno. Víc se dá poznat porovnáním toho, s čím strana šla do minulých, a o co doopravdy po volbách usilovala – v mezích toho, co jí síla stačila. Strana v opozici má samozřejmě menší šanci prosadit své priority, to je třeba vzít v úvahu. Ale snažili se svůj program prosadit a hlasovali tak, aby to jejich předvolebním slibům odpovídalo?

thinking 2681494 1920

Hodně lidí si rádo dělá úsudek z diskuzí, je těžké věřit někomu, koho v televizní debatě usvědčí ze lží… Zároveň ale obratnější rétor není nutně ten, kdo má a říká pravdu. Každý kandidát má ale historii, dá se lehko dohledat, co studoval, dělal a dělá, jaká hotová práce za ním zůstala.

Dobré je si zvážit, jak velká strana je, jestli závisí na jedné osobě, nebo má skupinu lídrů. Má stabilní názory, nebo sama neví, co chce? Co činí strana, která se uchází o místa v poslanecké sněmovně, na krajské a obecní úrovni? Vrcholová politika se od místní samozřejmě v mnohém liší, ale celkový přístup se poznat dá.

Já ráda čtu rozhovory s politiky.

Takové ty dlouhé, kde se šikovný novinář ptá na otázky veřejné a soukromé a kde o sobě politik prozradí mnoho, tím co řekne, i tím, co neřekne.

Skutečně se poctivě snažit vybrat stranu či dokonce jednotlivé kandidáty je nejpracnější a nejtěžší cesta.

Vyřazovací metoda

Cesta „poctivého výběru“ se dá zjednodušit, když začneš odzadu. Nevybíráš, kterou stranu chceš, ale škrtáš ty, které nechceš. Jsou strany, které rovnou vyřadíš kvůli něčemu, co představují nebo prosazují. Může to být stopka kvůli xenofobním postojům, nebo třeba názorem na potraty či eutanázii, hovory o zestátňování nebo třeba příliš „zelené“ strany. Co pro jednoho je největší lákadlo programu, může pro druhého být důvod vyřazení strany z užšího výběru. Nakonec ti možná zůstane jediná nevyřazená strana. Nebo dvě, které si pak podrobně prozkoumáš…

ethics 2991600 1920

Šetři nervy

Mám takové svoje pravidlo: s nikým neprobírám volby víc než jednou. Řekne mi svůj názor, koho bude a nebude volit a proč, případně mezi jakými stranami váhá. Když se zajímá a chci mu říct svůj názor, tak mu (nebo jí) svůj pohled řeknu. Buď se shodneme, nebo se obohatíme názorem druhého.

Přesvědčovat ale někoho o vlastní pravdě, nebo se dokonce hádat kolem dokola s někým, která strana je nejlepší a co která dělá špatně? To by byla jen ztráta času. Každý volí za sebe a každý má právo na svůj názor, komu hlas hodit. Respektujme se.

V tu chvíli říkám, nechme politiky, řekni mi raději, jak jste se měli na dovolené, na jaké kroužky zapíšeš děti, a nezajdeme na něco do kina?

Milá Míla

 

Článek pro vás napsala:

(Milá Míla) – Vodnář
(Milá Míla) – Vodnář
Má ráda vodu a hory a obvykle je myšlenkami jinde, než tělem.
Zvoňte dlouze! Příroda léčí a knihy jsou kamarádi, kteří mají vždycky čas. Když je smutná, šije a fotí.
Hrozně ráda by mluvila s Terry Pratchettem, ale ten si už povídá s Janem Kantůrkem. Kéž bych je mohla slyšet.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Kristýna pochází z řečtiny a u nás známe několik obdob tohoto hezkého jména. Kristina, Kristína apod. Základ je ale stejný pro všechny, a tím je řecké slovo „christianos“, což v překladu znamená „Křesťan“. Kristýna je tedy „Křesťanka“ a v ČR jich máme 43231. (Všechno nejlepší, Toro! Redakce)

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 13
  • 315
  • 13 289
  • 332 858
  • 2 491 511
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet