Views: 84

Vánoce jako svátky klidu a míru  a především odpočinku. Jeden si zarelaxuje, odpočine, poleví ze stresu a věčného shonu. . .
Stalo se, že dcera i nejmladší syn podlehly vůni vanilkových rohlíčků a všudypřítomné pohody a mimoděk se přiznali ke ztrátě karty na městskou hromadnou dopravu. Kašlu na purpuru, vůni jehličí a cinkání rolniček.

Začalo mi zvonit v uchu z úplně jiného důvodu a před očima se mi roztančilo stádo sobů, když jsem se dozvěděla, že mladej ji ztratil z celou peněženkou už před měsícem a jezdí od listopadu na černo. Sobíci dali ještě přídavek v podobě zběsilého kankánu, když mi došlo, že dcera na kartě měla předplacenou jízdenku na čtvrt roku.

Ani dva panáky vaječňáku neuklidnily zběsilý tep v mých spáncích natož ty zdivočelé sudokopytníky před mýma očima.

Je potřeba jednat.

Na dopravním podniku hned první pracovní den velmi ochotná paní vystavila náhradní dočasnou kartičku pro dceru. Přeci jen jí prázdniny skončily dříve a tvrdí, že díky tomu, že nemusí na nádraží pěšky má mnohem více času na učení a svědomitou přípravu do školy. Ani vaječný koňak nezajistil, abych jí na něco tak pitomého skočila, ale Salko s rumem zlomilo poslední zbytky mého odporu. Ne, ty poslední zbytky dorazila povánoční nostalgie, takže ji v šest ráno na nádraží vozím autem.

Rozhodla jsem se, že synkovu kartu vyřeším po internetu, aby té milé paní na dopravním podniku nedošlo, že do mého genofondu patří oba kousky bez karty. Nedejbože, aby si vzpomněla, že dcera ji neztratila poprvé.

Hanbou bych se propadla, ale od čeho je internet. 

Naštěstí lze zažádat o novou kartu online. Chce to jediné: vyplnit žádost a nahrát fotografii.

Fotku syna nemám.

Tedy ne v požadovaném průkazkovém formátu. Na nic ji nepotřebuje a když mu ji nechám udělat, vyrobí hned čtyři za moje kilo a než ji bude potřebovat, vyroste a půjdu ho fotit znovu. Fotku v požadovaném formátu tedy nemám……

“V případě, že nesplňuje požadavky, ořízněte ji dle návodu ZDE.“ 
Jupí, to je moje šance.

Jasně, že bych mohla říct manželovi, živí se grafikou, aby to zařídil, ale můj amok nedovoloval poslouchat obvyklé: „Jasně, večer na to kouknu…. o víkendu na to budu mít víc času…..podívám se na to, až zapnu notebook…“

A nebo taky až vykvetou sněženky.

Já to chtěla hned.

Chvíli jsem si pohrávala s myšlenkou, že tam nahraji fotku druhého syna. Přeci jen geny nezatluču a vyrábím děti jak přes kopírák. Pak jsem zkusila vytáhnout z peněženky podobenku dcery z první třídy. Měla vlasy na kluka, ale přilepila se jí na obličej kapří šupinka z peněženky, kde ji nosím a sloupla jsem ji i s kouskem jejího čela a nosu.

Naštěstí má manžel nad pracovním stolem Tomáškovu fotku. Je z první třídy, když se na plavání fotili. Sedí tam u bazénu na nějaké nafukovací příšeře.

27441NTB.jpg

Kouknu na ten báječný návod dopravního podniku, jak oříznout fotku a je to!

Čtverečkem jsem označila Tomáškův vysmátý ksichtík a začala ho zvětšovat do požadovaného rozměru. Nezvětšoval se čtvereček, ale obličej. Jak jsem ho tahala do strany a dolů, Tomáškovy tvářičky se nadouvaly, deformovaly, až připomínal  něco, co jistě objevila americká armáda v Nevadě v oblasti 51. Tudy cesta nepovede.

Ještě pár pokusů a omylů, než se mi podařilo Tomáškův bledý, studenou vodou rozmáčený obličejík nechat na pokoji a zvětšovat jen pozadí.

Bazénová voda není zrovna doporučený doplněk na průkazovém fotu, takže jsem se snažila zvětšit rámeček tak nějak do všech stran. Pořád to bylo málo a odmítalo jí to nahrát. Když mu na fotce vykoukly i bradavky, začala to vypadat, že mu zařizuji průkazku do videopůjčovny s filmy pro dospělé. Ještě půl hodiny a podařilo se mi zamaskovat bradavky a obelstít systém tak, aby mou žádost konečně přijal.

Doufám, že nezavolají z dopravního podniku.

Vlastně doufám, že zavolají a nechají si to lidsky vysvětlit než to postoupí kriminálce jako podezření na dětskou pornografii. A nebo zavolají, že je karta hotová a pak ji nechám Tomáškovi nastřelit pod kůži jak čip výstavnímu pudlovi, aby jí neztratil a nevystavoval svou starou vetchou matku takovým nervovým otřesům.

A koneckonců to na mládí nepřidalo ani tomu, kdo viděl mou žádost o vydání nové karty.

ToraToraTora

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Původ jména Jakub najdeme v hebrejštině. Jeho dědečkem je prastaré jméno Jahagóbh (Jákob), které v překladu znamená „ten, kdo se drží za patu“, což je ve smyslu „druhorozený“. Stejně dopadl i biblický Jákob, který se při porodu „držel za patu“ svého bratra Ezaua. V ČR je 86231 Jakubů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 49
  • 297
  • 13 201
  • 332 584
  • 2 491 844
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet