Sprchové kouty – srdce každé správné koupelny

autor: | Lis 4, 2019 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Views: 581

Jak již nadpis tohoto článku napovídá, tak sprchové kouty jsou nedílnou součástí nespočtu koupelen, a to jak těch nacházejících se v rozlehlých rodinných domech, tak i těch umístěných v panelákových bytech, kde mnohdy bývá nouze o prostor. Je to právě jejich univerzálnost, díky níž si najdou své uplatnění i v menších koupelnách, jež z nich oproti vanám činí mnohem praktičtějšího společníka.

Na trhu je však k dispozici celá řada různých sprchových koutů a rozhodně tedy není jednoduché z nich vybrat tu nejideálnější variantu. Obzvláště pokud je nutno zohledňovat vícero faktorů než jenom cenu a design. Vybírat je ovšem třeba opravdu pečlivě, neboť sprchový kout vám bude sloužit po mnoho let a zároveň se stane vizuální dominantou koupelny.

Při výběru sprchového koutu je nezbytně nutné si prvně položit otázku, kde přesně má v koupelně stát, tak aby využíval nabízeného prostoru co možná nejefektivněji. A až podle toho je se možné rozhodnout pro konkrétní typ.

Z tohoto pohledu jsou nejvíce populárními jednoznačně rohové sprchové kouty, které svým umístěním na rohu dvou stěn dokáží ušetřit opravdu hodně místa, navíc jsou nesmírně snadné na montáž. Hned v závěsu za nimi se pak nachází nástěnné sprchové kouty, jež jsou charakteristické tím, že jsou připevněné pouze k jedné stěně.

sprchovy kout ctvrtkruhovy paros 90185 sklo malovane chrom 4a4p0v5ebqFTw4Yiqmplnaq9shXR4k5up

Zajímavou volbou může být i volně stojící sprchový kout kulatého tvaru, který si ovšem žádá o poznání více místa, než je tomu u obou předchozích typů.

Záleží i na typu konstrukce a způsobu otevírání

sprchovy box s hydromasazi julia 12080 n b 4a4p0v5ebqFTw4YiqmplnarBliXZ4lp2m

Poté si je rovněž dobré promyslet, jaký typ konstrukce by měl váš vysnívaný sprchový kout mít. Vsadit můžete kupříkladu na bezrámovou konstrukci vyrobenou z kombinace vysoce kvalitního skla a oceli, která vás zajisté dostane moderním, ale zároveň i nadčasovým vzhledem. Od použitých materiálů se pak logicky odvíjí i výsledná cena koutu.

No, a jsou to právě skleněné sprchové kouty, které jsou mimo jiné velmi odolné vůči poškrábání a nárazům, jež jsou těmi dražšími. Oproti tomu takové plastové sprchové kouty jsou mnohonásobně levnější a nabízejí lehčí konstrukci – asi vás tedy nepřekvapí fakt, že jsou mezi lidmi populárnější.

V neposlední řadě si je ještě třeba vybrat systém otevíraní, který vám bude plně vyhovovat.

Rozhodovat se můžete mezi posuvným, zalamovacím, pantovým, otočným a shrnovacím otevíráním, přičemž je dobré mít na paměti, že nejméně náročné na prostor je to posuvné, a naopak prostorově nejnáročnějším je otevírání pantové.

Po zvolení systému otevírání si je už jen třeba zvolit přídavné funkce, jež by měl daný kout mít – sáhnout můžete například po sprchovém koutu vybaveném hydromasážními hlavicemi, vodními tryskami nebo třeba všemi barvami hrajícím podsvícením.

Zpracoval: Baumax

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Krásné a Kristovou láskou nabité jméno Magdaléna pochází z hebrejštiny. Znamená „žena z Magdaly“, původně „magdalská“. To proto, že Magdala bývalo starověké město v Izraeli, dnes Migdal. Původní význam aramejského slova „magdala“, podle kterého vznikl název města, je „ vysoká věž“. V ČR máme 4990 Magdalén a 11116 Magdalen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 28
  • 279
  • 13 493
  • 333 432
  • 2 490 913
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet