Smysluplné Vánoce letos naplňují svůj název

autor: | Pro 15, 2020 | Dům a Byt | 0 komentářů

Views: 131

Letos se uskuteční třetí ročník komorní akce Smysluplné Vánoce. Jde v nich především o to ukázat, že i řadový jednotlivec může přinést druhým hodně radosti a zároveň žít v souladu s blízkými i s přírodou. Milé hospodyňky a pekařky cukroví, přinášíme vám inspiraci!Vánoce jsou svátkem nesobecké lásky a harmonie. A zvlášťe tento rok, kdy jsme všichni poznamenaní koronavirovou krizí, je třeba si to připomínat o to více! Ne konzum a nákupy, ale sounáležitost a propojení se aspoň na dálku, pokud to nejde kvůli karanténě jinak – tím může být nejkrásnější období roku!

Vždyť co nám brání?

Projekt Smysluplné Vánoce stojí na třech jednoduchých pilířích.

Prvním je udržování české tradice pečení cukroví a propojení generací při této činnosti. Děti rády pomáhají maminkám a babičkám a vzpomínky na hřejivý svět svátečních vůní koření a ořechů zůstávají pak po celý život jako poklad v srdci. Proto si najděme čas a pojďme se hňoucat v těstě a sem tam i připalovat plechy! A pak slepovat, zdobit a olizovat své prsty od marmelády a rozpuštěné čokoládky.

A protože autorka projektu, Lucie Barošová, stojí nohama na zemi a ví také, že dnes už se cukroví až tak moc nejí a hodně ho zbyde, je tu druhý pilíř – podělme se!

Žije ve vašem okolí osamělý senior nebo matka s malými dětmi? Zeptejte se už teď, o adventu, zda by osoba v hmotné či sociální nouzi stála o krabici cukroví. Lucie Barošová jde příkladem a rozdává každý rok desítky druhů svého cukroví tam, kde by si je nemohli dovolit. Po prvé prodejcům Nového prostoru z Brna a Prahy, tedy lidem bez domova. Po druhé osamělým matkám s dětmi v azylovém domě V Hamrech u Hlinska a letos babičkám a dědečkům z domova pro seniory v Brně.

17 0367 084 01 nahled

Protože jde o mnoho kilogramů, náklady jí pomáhá hradit spoluautor projektu Jan Štern. Ale vždy jde o skutek, za kterým nestojí žádná firma nebo organizace. Takto se může zachovat kdokoli, komu je nápad blízký a rád peče.

Ještě dodatek: Cukroví, které i přes rozdělení se po Novém roce přeci jen zbyde, lze zmrazit a o Velikonocích se bude hodit.

Pořád lepší, než je sypat ptáčkům, mohlo by jim to zdravotně velmi ublížit.

Třetí zásadou Smysluplných Vánoc je kvalita.

Sobě, rodině i obdarovaným se sluší dát pro Štědrovečerní stůl cukroví, které není šizené nebo s nezdravými či přírodu poškozujícími ingrediencemi. Lucie Barošová peče bez použití palmového oleje, kvůli kterému nenávratně mizí obrovská území pralesů v Indonésii a na dalších místech planety.

Vrací se k moudrosti našich babiček a používá máslo a sádlo, případně u jiných tuků pečlivě prostuduje složení, protože většina palmový tuk obsahuje. Dále také nekupuje vejce od nosnic z klecových chovů a vyhýbá se umělým barvivům.

Citrusová kůra je vhodná v BIO kvalitě, sušené ovoce nesířené a vanilka je nejlepší ta pravá z lusků, ne náhražkový vanilin.

Mlsání autentických chutí a s čistým svědomím je totiž nesrovnatelně lepší požitek. Pralesních zvířat jsou tisíce úžasných druhů a také chtějí žít nadále ve svém domově. A naše slepičky jsou možná obyčejné, ale i ony si zaslouží důstojnější život s možností většího pohybu. Jen my, zákazníci, určujeme, co si koupíme a budeme jíst.

Nemusíme hrát hru, která se nám nelíbí!

Pokud s pečením cukroví nemáte zkušenosti nebo si nejste jisté v konkrétních receptech, zde je malý dárek, kuchařka ke stažení zdarma.

Autorkou textu a receptů je Lucie Barošová a nádherné vkusné fotky jsou od profesionálního kulinářského fotografa Víta Mádra 

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Krásné a Kristovou láskou nabité jméno Magdaléna pochází z hebrejštiny. Znamená „žena z Magdaly“, původně „magdalská“. To proto, že Magdala bývalo starověké město v Izraeli, dnes Migdal. Původní význam aramejského slova „magdala“, podle kterého vznikl název města, je „ vysoká věž“. V ČR máme 4990 Magdalén a 11116 Magdalen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 28
  • 279
  • 13 493
  • 333 432
  • 2 490 913
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet