Rolety den a noc potěší oko a vytvoří perfektní domácí atmosféru

autor: | Led 17, 2021 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Views: 205

Rolety patří společně se žaluziemi k nejpoužívanější variantě stínění oken. Oproti žaluziím mají výhodu ve snazším čištění, některé druhy látek lze dokonce prát v pračce. Stejně dobře s některými z nich lze ovlivnit intenzitu stínění, tedy zvolit jak moc světla dovnitř do interiéru propustí. Na to má mimo jiné vliv i správný výběr barvy a motivu, kterých rolety nabízí opravdu velké množství.

Tím se dostáváme k veliké přidané hodnotě rolet. Na rozdíl od žaluzií tvoří důležitý stylový prvek interiéru. Rolety velmi výrazně ovlivní vzhled pokoje, v němž jsou umístěné. Mohou ho oživit svými netradičními a nápadnými barvami, či naopak dotvořit jeho design tím, že s ním harmonicky splynou. V létě slouží rolety primárně k regulaci přímého slunečního svitu, v zimě pak opticky i doslova udržují teplo domova.

Jak funguje roleta den a noc?

Už dvakrát bylo výše zmíněno, že s roletami lze regulovat propustnost světla. To však neumí všechny rolety. U běžných je to dokonce problém a oproti žaluziím to představuje značnou nevýhodu. Ovlivňovat, jaké množství světla do interiéru projde, má pouze roleta den a noc. Jak již její název napovídá, využijete jí po celých 24 hodin, nikoliv například pouze v noci pro vytvoření tmy ke spaní. V noci zajistí soukromí a tmu, ve dne se postará o stínění slunečního svitu.

Rolety den a noc jsou na první pohled podobné žaluziím. Skládají se z vodorovných pruhů. Jejich kouzlo spočívá v tom, že odshora dolů se střídají pruhy dvou barev. Jedna skupina jsou tmavé neprůhledné, druhou tvoří světlé průhledné pruhy.

Celá látka rolety, skládající se z těchto střídajících se pruhů, se vytahuje, a naopak zase zasouvá do elegantní kazety umístěné nad oknem. Můžete tedy roletu spustit až ke spodnímu okraji okna, kompletně vytáhnout a zasunout do kazety nebo ponechat v jakékoliv pozici mezi tím.

To, kolik si dovnitř zrovna propustíte světla, regulujete pomocí stahování, které funguje na principu lana na kladce. Při vytahování (a zasouvání) látky, která tvoří roletu ve dvou vrstvách, se jednotlivé průhledné a neprůhledné pruhy překrývají. Tím, v jaké pozici látku pozastavíte, vytvoříte různě veliké průhledné mezery, které pak propouštějí více, nebo méně světla. Výsledkem pak je buď úplné zatemnění, kompletní propustnost světla nebo jakýkoliv mezistupeň mezi těmito dvěma extrémy.

Mezi další výhody rolet den a noc patří velmi snadné čištění. Vystačíte si s vysavačem, kterým budete opatrně přejíždět jednotlivé části rolety, případně s vlhkým hadříkem.

gol

Jak vybrat rolety den a noc?

Typ

Fexi rolety nabízí 4 různé řady, lišící se vzhledem látky, její gramáží a šířkou jednotlivých pruhů. Nazývají se GOLD, SILVER, PLATINUM a DIAMOND.

Barva

Platí, že čím tmavší barvu si vyberete, tím většího zastínění dosáhnete. Pokud si navíc ještě zvolíte látku s vyšší gramáží, zastínění bude ještě větší. Vybíráte si vždy pouze barvu plného, neprůhledného pruhu. Ten neprůhledný (propojovací) je v podstatě pouze síťkou, vyvedenou pokaždé ve stejné barvě. Mění se jen typ zvolené látky.

Rolety Fexi poskytují tolik kombinací druhu látek, vzoru a barevného odstínu, že si můžete vybírat z až 130 variant. Pokud byste si nedokázali představit, která přesně barva se do vašeho interiéru hodí, nemohli se rozhodnout mezi posledními dvěma či se báli, že monitor zvolenou barvu zkreslí, využijte jedinečné nabídky a nechte si zdarma zaslat až 8 vzorků. Na vlastní oči si tak vyzkoušíte, zdali a jak moc se hodí do vašeho interiéru.

Typ kazety

Kazeta, do které se roleta zasouvá, existuje ve třech variantách: otevřená, POLO a MAXI. Liší se vzhledem, velikostí, způsobem uchycení a tím, jak chrání látku. Otevřená varianta má tu výhodu, že její uchycení lze zrealizovat bez jakéhokoliv vrtání do zdi či do okna. Přesto dostatečně drží a nějaký pád nehrozí.

Tímto způsobem zvládne montáž úplně každý, kdo umí chytit do ruky šroubovák, během několika málo minut. Navíc na to nebudete sami, vaším nejbližším pomocníkem vám bude jednoduchý návod. Od rozbalení všech částí k úspěšně visící roletě vás provede 14 snadných kroků.

Správný rozměr

Ještě předtím, než se pustíte do objednávání a vybírání detailů, je nutné si dokonale změřit okno. Měří se výška a šířka okna, podle ní se totiž vybírání kazety a způsob uchycení, aby roleta na okno správně pasovala. Pokud se vám stane (a snadno se to může stát). že naměříte jiný rozměr, než je uvedený v tabulce při výběru kazety, nezoufejte, že máte po nákupu. Jednoduše vyberte ten rozměr, který je vašemu výsledku měření nejblíže a do poznámky při objednávce napište skutečné rozměry. Zdarma se vám dostane úpravy na míru.

gold

Kdykoliv jen trochu váháte, nechte si poradit

Pokud si v jakékoliv fázi výběru nevíte rady, nebojte se přihlásit o pomoc. Ať už si nejste jistí technickými záležitostmi, jako například jak správně změřit okno, jaký typ upevnění nebo ovládacího mechanismu si vybrat, či máte nejasnosti v principu fungování rolety den a noc, zavolejte nebo napište, vždy vám někdo poradí. Specialisté na rolety Fexi na vás čekají jak na telefonní infolince, tak na e-mailu.

Zkonzultují s vámi i designové záležitosti. Jestli se tak neorientujete v tom, jaká barva a typ látky se nejlépe hodí do vašeho interiéru, opět vám rádi poradí.

Vzhledem k širokým možnostem zákaznické podpory, zasílání vzorků zdarma a možnosti během 14 dnů případné nevyhovující rolety vrátit, není ani v dnešní době problém koupit si nové vnitřní rolety. On-line objednání se s těmito výhodami zcela vyrovná osobnímu nákupu. A kdyby se přeci jen, například při montáži, něco nepovedlo, je pro vás připravený zákazníky hojně chválený servis.

Snadná montáž, demontáž a jednoduchá výměna

Protože montáž rolet není vůbec složitou záležitostí, obejdete se dokonce i bez vrtání, není problém je kdykoliv zase sundat. Ať už z důvodu stehování, to je poté klidně můžete používat i ve svém novém bydlení, nebo jen proto, že vás jejich vzhled omrzel. Ale protože už víte, jak snadné je objednání i namontování, můžete barvu i vzhled jednoduše vyměnit za jiné.

g

Rolety vytvářejí atmosféru perfektního domova

Kromě všech těch praktických výhod, o kterých šla řeč výše, mají látkové rolety ještě jednu další obrovskou přednost. Velmi výrazně totiž pomáhají vytvářet atmosféru vašeho domova. Změnit ji lze jedním jediným zatažením. Měnit ji můžete dle různých příležitostí.

V kombinaci s vhodně zvoleným osvětlením vytvoříte kompletním zatažením intimní až romantickou atmosféru, jindy, když venku sluneční paprsky poskytují energii, pustíte si je všechny dovnitř a pokoj naplno prosvítíte.

Roli hraje také to, jak rolety vypadají samy o sobě. Tvoří výrazný prvek, který napomáhá tomu, že se v dané místnosti cítíte útulněji. Je samozřejmě nutné rolety sladit s dalšími částmi pokoje, tedy s materiálem a barvou nábytku, barvou stěn, podlahy a všemi různými doplňky. To vše dohromady společně ještě například s vůní vytváří tu pravou domácí atmosféru. A rolety, zvlášť ty výrazné, jsou její důležitou součástí.

To je ostatně cílem veškerého zkrášlování a vybavování interiéru. Abyste se v něm cítili co nejlépe, měli zde vždy dobrou náladu a smutek a deprese zde byly cizím slovem. S tím, že v posledních měsících trávíme všichni doma daleko více času než dříve a tento stav ještě pravděpodobně nějakou chvíli potrvá, důležitost toho, že domov má být tou pravou oázou klidu ještě stoupá. Je přirozené, že to doma všichni chceme mít takové, jaké nám to je nejpříjemnější.

Oceňte výhodu rolet den a noc okamžitě

Nyní, když venku panuje chlad a zima, vyčnívají některé důležité vlastnosti rolet ještě více a jejich přínos tak můžete ocenit hned. V zimě přichází dříve tma a dny jsou obecně tmavší. Což nás nutí doma více svítit. A s rozsvíceným světlem přichází potřeba zastínit si okna. Nechcete totiž, aby vám do obývacího pokoje či ložnice, které jsou vrcholem vašeho soukromí, nahlížel jakýkoliv náhodný kolemjdoucí. Hodí se tak možnost okno dokonale zastínit.

go

Naopak, když se slunce rozhodne naplno rozpálit své mdlé zimní paprsky, toužíte si jich domů pustit co nejvíce. Oceníte tedy zase zcela vytažené rolety.

Rolety také ovlivňují úniky tepla. A to pozitivně, snižují je. Před okny totiž tvoří fyzickou překážku, která teplo brzdí. Dokáže to velmi účinně, už jen proto, že se roleta skládá ze dvojité látky. V zimě je každý ušetřený kousek tepla velmi cenný.

Na závěr zmiňme ještě jednu přednost. Máte-li v pokoji, do něhož se chystáte roletu umístit, problémy s akustiku a zvuk se vám mezi stěnami různě odráží, i s tím vám roleta pomůže. S nepříjemnou ozvěnou se tak můžete rozloučit.

Věnujte rolety jako dárek

Pokud víte o někom, komu by se do interiéru rolety den a noc hodily, a rádi byste ho obdarovali, věnujte mu dárkový poukaz na látkové rolety. Vězte, že o moc více originálnějších darů, které jsou navíc takto praktické, jen tak někdo nedostal. Vy si tím vybírání dárku maximálně zjednodušíte. Jen předáte poukaz a máte vyřešeno. Obdarovaný si poté sám vybere vzhled, velikost, kazetu, způsob uchycení a další parametry tak, jak mu to bude nejvíce vyhovovat.

Zpracovala: placla

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vítězslav má původ slovanský. Vykládá se však jako „ten, kdo oslavuje domov“. A to proto, že sloveso „vítati” znamenalo ve staroslovanštině „sídlit”, „bydlit”. V ČR je 10008 Vítěslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 26
  • 256
  • 13 638
  • 333 632
  • 2 490 632
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet