Pořídit si pračku, která umí i usušit prádlo?

autor: | Zář 24, 2018 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Views: 210

Vlastnit jeden spotřebič, který zvládne dva úkoly je velice lákavé. Ale je pračka se sušičkou v jednom stejně výkonná jako když si pořídíte dva spotřebiče? Kdy je lepší koupit jeden spotřebič a kdy naopak se vyplatí koupit pračku se sušičkou zvlášť? 

Pojďme si v tomto článku říct výhody i nevýhody obou variant a zároveň se podívat na jednotlivé parametry a to, jak při výběru těchto spotřebičů postupovat.

Pračka se sušičkou ušetří místo v domácnosti. To se může hodit především těm, kteří mají menší byt. Také pořizovací náklady jsou menší, než kdybyste museli koupit každý produkt zvlášť. Je tu ale spoustu nevýhod. Pračky se sušičkou obecně suší hůře než samostatné sušičky. Dají se najít i výkonnější, spotřebiče, ale je jich méně.

pracka

Proto pokud se rozhodnete koupit pračku se sušičkou v jednom, doporučujeme pozorně vybírat. Jistě vám pomůže i test praček se sušičkou, kde najdete podrobné recenze hodnocených výrobků.

Další nevýhodou je kapacita.

Pračka většinou zvládne vyprat více prádla, než následně vysuší. Proto budete muset zapínat pračku naplněnou z poloviny nebo před sušícím programem část oděvů vyndat a usušit je na šňůře zvlášť. Tyto spotřebiče jsou také energeticky náročnější.

Pokud pořídíte každý spotřebič zvlášť, budete muset počítat s větší prostorovou náročností. Jedním z nabízejících se řešení je postavit sušičku na pračku, ale je potřeba koupit podobně rozměrné produkty.

Samozřejmější je pak také vyšší pořizovací cena, protože nekupujete jeden, ale dva spotřebiče. Výhodou vám pak bude lepší praní, a především sušení a nižší provozní náklady.

Pokud kupujete novou pračku a přemýšlíte, zda koupit tu klasickou nebo variantu, co zvládá i sušení, doporučujeme první možnost a přikoupit ještě sušičku.

Důležité parametry

V tomto případě je lepší vybrat spotřebič s předním plněním. Můžete na něj postavit sušičku, která nezabere dalším místo ve vaší domácnosti. Na výběr je ještě pračka s horním plněním, která je vhodnější pro seniory, protože při jejím plněním není nutné se tolik ohýbat. Výhodou je i možnost pozastavení v průběhu pracího cyklu.

Zásadní je kapacita bubnu.

Pro méně člennou rodinu je příliš velká pračka zbytečná, pro veliké rodiny zase bude menší pračka nedostatečná. Abyste neutratili za elektřinu mnoho peněz, vybírejte úspornější spotřebiče. Ideální jsou ty, které spadají do energetické třídy A++ nebo A+++.

A především dbejte na účinnost pračky. Ta se značí písmeny A až G. A znamená nejvyšší účinnost praní a G nejhorší. Při výběru vám jistě pomůže i srovnání praček , kde se o každém produktu dočtete konkrétní informace i s doporučením, pro koho je daný spotřebič nejvhodnější.

Srovnávacích portálů však existuje více, dalším je například recenzetesty.cz nebo vybero.cz.

Zpracoval: Procontent s.r.o.

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vítězslav má původ slovanský. Vykládá se však jako „ten, kdo oslavuje domov“. A to proto, že sloveso „vítati” znamenalo ve staroslovanštině „sídlit”, „bydlit”. V ČR je 10008 Vítěslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 225
  • 256
  • 13 837
  • 333 831
  • 2 490 831
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet