Jaký materiál je nejvhodnější pro stavbu terasy? Samozřejmě dřevo

autor: | Kvě 6, 2023 | Dům a Byt | 0 komentářů

Views: 23

Přesně v této chvíli přichází ideální okamžik na pořádnou dávku odpočinku na vašich zahradách. Se stoupající teplotou však budete muset vzít v potaz adekvátní ochranu, díky níž zvládnete pobývat venku déle než několik minut. Jak ji vybudovat snadno a za přijatelné ceny?

  Přírodní materiál

terasa uprava

terasa uprava

V dnešní době existuje ohromná spousta prostředků, z nichž si lze postavit vlastní terasu. Ačkoliv se od sebe jednotlivé varianty velmi liší, nejlepší poměr ceny a výkonu vám nabídne klasické přírodní řešení – dřevo. Terasová prkna s sebou totiž přináší výbornou odolnost proti mechanickému i chemickému namáhání, což platí i pro déšť, sníh, vítr, vedra a mrazy.

Jednou z nejdůležitějších položek jsou WPC prkna.

Ta vás potěší solidními tepelněizolačními vlastnostmi, které udržují uvnitř konstrukce ideální teploty. Zároveň mají lehkou hmotnost, takže manipulaci s nimi zvládne i průměrně silný jedinec. Na co ještě nesmíte zapomenout?

  Na detailech záleží

Chcete-li dopřát svému přístřešku co nejdelší životnost, určitě nepodceňte terasové distanční podložky a terče na dlažbu. Ty vytvoří mezeru mezi jednotlivými prkny, a tak bude mezi nimi moci odtékat voda. Díky tomu se vyhnete plísním, houbám a dřevokazným parazitům. Daný komponent stojí okolo šesti korun, ale ušetří vám klidně desetitisíce.

V dnešní době už nemusíte objíždět obchody v celém městě a složitě řešit odvoz dlouhých prken. Místo toho si raději sedněte k počítači a objednejte si veškeré potřeby online, skrz specializované e-shopy. Dobrým příkladem je třeba společnost Gardina, jež vám nejen nabídne a přiveze libovolné vybavení, ale v případě zájmu i postaví pevnou a elegantní terasu.

Nenechte si ujít šikovně napsané články na daných stránkách, protože s jejich pomocí načerpáte spoustu důležitých informací a inspiraci.

Zpracovala: Placla

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 9
  • 256
  • 13 621
  • 333 615
  • 2 490 615
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet