Jak zařídit dětský pokoj? 5 levných nápadů, které stojí za to

autor: | Led 24, 2022 | Dům a Byt | 0 komentářů

Views: 53

Zařídit dětský pokoj stylově je sice radost, ale také jedna velká starost. Jak připravit pro vaše nejmenší místo, kde se budou cítit dobře, ale zároveň na tom neprodělat? Seznamte se s 5 levnými nápady, které šetří peněženku!

Myslete do budoucna – rostoucí postel a ložní prádlo, které vydrží roky

Chytrá koupě ušetří peníze v budoucnu. Rostoucí typ nábytku je hotová spása. Zajistí, že nebudete muset vašemu drobečkovi kupovat jednu postel za druhou. Stačí pořídit rostoucí variantu, u které snadno přizpůsobíte její velikost tak, jak malý roste. K tomu kupte i rostoucí matraci a máte to – zabili jste dvě mouchy jednou ranou. Rostoucí postele mají ještě jednu super výhodu. Často totiž nabízí spoustu úložného místa.

Další položkou při nákupu je odolné povlečení a lůžkoviny. Při výběru se zaměřte nejen na správnou velikost dětského povlečení, ale i na jeho materiál. Pro děti je skvělá zejména bavlna, kterou můžete prát na vysokou teplotu, aniž by se poničila. Tím vyhubíte i ty nejodolnější bakterie. A látka přitom bude stále jako nová, takže vydrží roky a roky.

detske povleceni do postylky ovecky

Vyberte povlečení s tematickým dětským vzorem. Získáte tak pěkný dekorační prvek, který obyčejný pokojík promění v kouzelné království. Určitě si pořiďte i chrániče matrací. Děti se totiž v noci hodně potí, nemluvě o jiných nehodách. Spolehlivý chránič prodlouží životnost matrace, která, ruku na srdce, není vůbec levnou záležitostí. A vy tak ušetříte za nákup nové.

Sestavy systémového nábytku

Chcete, aby pokojíček lahodil oku, ale zároveň byl plně funkční? Zařiďte ho vkusně pomocí systémového nábytku. Jde o sérii stolů, skříněk atd. v jednom stylu a barevné kombinaci, které se navíc vyrábí z dostupných materiálů jako je dřevotříska. Výhodou je, že můžete koupit jen to, co opravdu potřebujete, nikoliv rovnou celou nábytkovou stěnu atd. 

Máte doma kutila? Vyrobte si vlastní nábytek

Nábytek se nemusí jen kupovat. Může se i vyrobit. Pokud nejde zrovna o postele, na kterých byste rozhodně neměli šetřit, u zbytku výbavičky klidně popusťte uzdu fantazie. Oblíbené jsou zejména palety nebo zbytky lamina. Rázem vytvoříte malý stoleček nebo místo na sezení.

To samé platí o skladovacím prostoru. Toho děti potřebují opravdu enormní množství. Kam jinam chcete všechny ty hračky a poklady dát? Osvědčily se nám staré kartonové krabice, které se trochu vyztuží lepenkou a pomalují temperami nebo polepí barevným papírem. Do tvoření zapojte i děti, uvidíte, že si společně užijete spoustu legrace.

Vymalujte tak, abyste za chvíli nemuseli malovat znovu

Většina rodičů při plánování dětského pokoje propadne mánii a hned objednává veselé barvy na zeď. Barvičky, ale i nálepky s autíčky a jednorožcem jsou sice hezká věc, jenže brzy se okoukají. A dítěti za pár let jeho pokoj může připadat „jako pro mimina“.

Pokud chcete v budoucnu ušetřit a vyhnout se předělávání pokoje, vymalujte stěnu neutrální barvou. Co se nálepek týče, pořiďte jen takové, které jdou sloupnout bez toho, aby s sebou vzali i kus zdi. Nebojte se, že by kvůli bílé stěně pokoj vypadal studeně. Oázu barev nakonec stejně vytvoříte pomocí dekorací, ložního prádla, závěsů a samotných hraček.

Nám se osvědčil zejména jeden trik, a to vymalovat omyvatelnými barvami. Ty jsou hotovou záchranou, když děti začnou experimentovat a na stěny začnou mazat věci, které tam nepatří. Místo nového nátěru stačí stěnu otřít mokrým hadříkem a je to.

Ušetřete za rámečky, ale vystavujte

Dětské malůvky a obrázky se zkrátka musí vystavit, to je jasné. Jenže kam s nimi, když už je nástěnka plná? Neustále kupovat nové rámečky? Pořídit ještě jednu nástěnku? To vůbec není potřeba. Natáhněte šňůru a pověste je na ni. Krásně tak ozdobíte celou jednu stěnu.

Na šňůru se dají přidat i fotografie, pohledy se zvířátky, narozeninová přání atd. Pokud máte děti starší, souběžně se šňůrou natáhněte i malá světýlka. Hned tak vytvoříte další zdroj světla, který nejen že parádně vypadá, ale stojí jen pár stovek.

shutterstock 478964791

Zpracovala: Silvie Dluhošová

 

 

 

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Markéta je původem z dálného orientu, jakkoli to tak vůbec nezní. Jeho základem je ale skutečně staroindické slovo „mandžárí”, což v překladu znamená „perla”. Tento termín přejali pak Řekové, kde znělo „margarites” a odsud latina, kde ho známe jako „margarita”. To je co, Markétky? Vy naše „perly“. Vaše jméno je nejen krásné, ale starobylé a zcestovalé. A je vás v ČR celých 58008.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 309
  • 505
  • 14 942
  • 335 588
  • 2 488 719
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet