Díky praktickým sítím proti hmyzu se zbavíte létajícího hmyzu v domácnosti

autor: | Kvě 19, 2022 | Dům a Byt | 0 komentářů

Views: 91

Jak zabránit hmyzu, aby se dostal dovnitř do bytu? Jedním z nejlepších a obecně nejvíce efektivních způsobů jsou kvalitní sítě proti hmyzu. Nejde o nic chemického, takže se jedná o ideální volbu pro lidské zdraví i přírodu. A jaké druhy sítí proti hmyzu existují a na co si dát pozor při jejich instalaci? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Chemické způsoby ochrany nemusí být šetrné ke zdraví

Někteří lidé řeší problém s hmyzem v domácnosti pomocí chemických přípravků. Jde o nejrůznější spreje, nebo přípravky do zásuvky, které se pomalu uvolňují. Jenže v mnoha případech se jedná o poměrně drastickou chemii, která rozhodně nemá své místo v netoxické domácnosti. Jako mnohem příznivější alternativu bez rizika případných vedlejších účinků, je tak lepší zvolit právě sítě proti hmyzu.

Když stínící technika sama o sobě nestačí

Kvalitní stínicí technika, jako jsou žaluzie nebo rolety pomáhá efektivně regulovat množství světla, které proniká do vašeho interiéru. Tím to ale rozhodně nekončí. Může se jednat o bezpečnostní či estetický prvek. Jednu funkci však běžná stínicí technika zastat nedokáže. A to konkrétně zastavení hmyzu před vniknutím do vašeho domova. Pro tento účel totiž musíte okno vybavit kvalitní a dostatečně jemnou síťkou.

Sítě proti hmyzu nejsou téměř vidět

U sítí proti hmyzu se nemusíte bát, že by se jednalo o nějak výrazný prvek. Naopak jsou velmi nenápadné a přes okno nijak nepřekáží ve výhledu. Aby bylo možné sladit síť proti hmyzu s barvou okenních rámů, můžete si vybírat hned z celé řady různých variant. Základním typem je bílá, kdy je síť vypnutá na bílém rámu.

Kromě bílé si však můžete vybrat také několik odstínů hnědé, dřevěné dekory, nebo antracitově šedou. Snadno tak zvolíte přesně takovou síť, u které nebude problém sladění s celkovým vzhledem domu. Jde totiž o to, aby na první pohled nebylo poznat, že v oknech nějaké sítě jsou.

Oceníte je hlavně v letních měsících

Během zimy jistě nikdo otravný hmyz neřeší. Jenže ve chvíli, kdy se začne oteplovat, začínají létat i nejrůznější mušky a podobná havěť. A mnohdy se dostanou otevřeným oknem, které může být pouze na větračku, až do vašeho domova. V jednotlivých místnostech mouchy létají a mohou i klást vajíčka. Kromě toho může být hmyz zdrojem některých nepříjemných nemocí přenosných i na člověka. To je typické hlavně pro komáry. I ty přitom mohou zastavit kvalitní sítě do oken. A to už je pořádný důvod pro jejich pořízení ještě před okamžikem, než dostanete první štípanec.

Do jakých oken jsou sítě proti hmyzu vhodné?

Obecně se dá říci, že jsou sítě proti hmyzu vhodné snad do každého okna. Kromě klasických oken se dávají také do balkonových dveří. Cílem je znemožnit hmyzu v proniknutí do domácnosti, což mohou být všechna okna, která často otevíráte. V praxi se tak sítě nemusí dávat úplně na všechna okna, ale třeba pouze na tu polovinu, kterou větráte. Záleží na tom, jak to ve výsledku bude vypadat a zda jste zvyklí používat několik oken, nebo je libovolně střídáte podle potřeby.

3128 6 site proti hmyzu rolovaci s profilem classicrolovaci vrtani na zed

Z pohledu rozměrů jsou však možnosti poměrně nekonečné. Běžně zakoupíte standardní velikosti, které umísíte bez problémů na klasická okna. Pokud ale potřebujete atypicky velkou či jinak tvarovanou síť do okna proti hmyzu, není to žádný problém. Stačí si objednat konkrétní řešení na míru. Aby mohla síť co nejlépe posloužit svému účelu, musí precizně zakrývat celý prostor okna. A toho dosáhnete tak, že provedete správné měření.

Jak vybrat správnou variantu?

Aby se vám povedlo vybrat přesně takové sítě proti hmyzu do okna jaké potřebujete, je dobré vědět, z jakých různých variant můžete vybírat a co zohlednit při porovnání jednotlivých typových druhů.

Pro správné měření je důležité sledovat návod uvedený u konkrétního druhu sítě do okna. Pečlivě dbejte na požadované okraje i případnou rezervu pro umístění mechanismu. Vzhledem k výrobě sítí proti hmyzu na míru by byla velká škoda zvolit nevhodné řešení jen kvůli špatnému měření.

Promyslete také, jestli chcete základní a levnější variantu standard nebo zvolíte dražší provedení exklusive, u kterého jsou efektnější rámy, do kterých je síť zasazená. Aby to nebylo tak jednoduché, budete se rozhodovat i mezi tím, jestli zvolíte provedení s vnitřním rohem, který není vidět, nebo vyberete běžný viditelný roh.

2987 10 site proti hmyzu nasazene za ram okna varianta standard

Barva síťky a tloušťka rámu

A protože jde o sítě proti hmyzu na míru se vším všudy, vybíráte také barvu samotné síťky. Ta může být šedá, ale i černá. Šedá varianta je méně vidět, takže při výběru černé počítejte s tím, že celá síťka bude o něco znatelnější. Kromě toho si vyberete také konkrétní šířku rámu. Varianty jsou od 0,8 cm až po 3 cm s tím, že jsou mezi nimi milimetrové rozdíly, takže pokud budete přesně měřit, může být síť v dokonalém zákrytu s okenním rámem.

Nasazení na rám okna

Jedním z často používaných modelů, jsou populární sítě s nasazením na rám okna. Potěší především snadnou montáží, kdy není potřeba žádné vrtání ani komplikované postupy. Při výběru vhodného rámu vypadá taková síť dobře a nijak neruší celkový dojem z okna.

2987 8 site proti hmyzu nasazene za ram okna varianta standard1

Výhodou praktických háčků je snadné přichycení, ke kterému nepotřebujete žádné náčiní ani nástroje. Na druhou stranu nejde o tak pevné přidělání jako u vrtání. Síť umístěná do okna je v takovém případě statická a pro její odstranění musíte opět odsunout všechny háčky a následně síť vyndat například kvůli nutné údržbě a čištění.

Rolovací sítě proti hmyzu

Druhou variantou jsou rolovací sítě proti hmyzu. Ty nejsou na pevno na svém místě, ale mohou se podle potřeby otevírat právě směrem nahoru. Aby však bylo možné s takovou sítí pohybovat, musí opravdu přesně držet na svém místě. A toho bez vrtání nedosáhnete. Naštěstí je k dispozici hned několik způsobů montáže, kdy se můžete rozhodnout pro vrtání do zdi, na venkovní rám okna, z vnější strany zdi či do stěny výklenku. Instalace je tím pádem o něco složitější, ale díky kvalitním komponentům a přesnému návodu to i tak určitě dokážete. Systém upevnění však v každém případě pečlivě vyberte podle typu okna. Výhodou však je snadné použití například u střešních oken, kde je obecně instalace sítí o trochu komplikovanější.

3128 5 site proti hmyzu rolovaci s profilem classic rolovaci stresni okno detail

U rolovacích rolet se zároveň nemusíte bát o bezpečí. Jsou totiž vybaveny zpětnou brzdou. Při rychlém puštění se tak sama pomalu a plynule vrátí nahoru. Stejně jako u nasazovací varianty si můžete vybrat barvu síťky nebo rolovacího mechanismu.

Vrtané na balkonové dveře

Další možností jsou vrtané sítě proti hmyzu na dveře. V praxi tak vytvoříte další dveře, které budou tvořené právě sítí. Jak už název napovídá, v rámci instalace se vrtání nevyhnete. Cílem však je dosáhnout pevného upevnění, aby bylo možné síť podle potřeby otevírat a používat právě jako další dveře. Vrtání probíhá do nepohyblivé části dveřního rámu. Aby dveře držely na svém místě, používá se speciální magnet. Ten je umístěn na třech místech, nebo se můžete rozhodnout pro variantu s magnetickou páskou.

7114 1 site proti hmyzu vrtane na dvere

Tento typ sítě proti hmyzu je v zásadě vhodný pro všechny dveře, které oddělují venkovní prostor. Často se uplatňují hlavně u balkonových dveří, ale mohou být i jako vchod na terasu či přímo ven na zahradu. Během letní sezóny jistě přítomnost této bariéry dokážete ocenit.

Nebojte se montáže sítí do oken, zvládne to téměř každý

Pokud se nechcete trápit s montáží sítí do oken, vyberte si nejjednodušší variantu v podobě nasazování na rám okna. V takovém případě stačí síť opatrně umístit na okno a zaseknout za dané háčky. Těch je dostatečné množství, aby síť držela na svém místě i ve chvíli, kdy se jeden háček například otočí do nevhodné polohy.

Z čeho jsou sítě proti hmyzu vyrobené?

Aby byla zajištěná dlouhá životnost při častím použití, je nutné, aby sítě proti hmyzu do okna byly vyrobené z kvalitních materiálů. Konkrétně se jedná o lehký hliníkový profil, do kterého je zasazena síť ze sklolaminátu a potažená tenkou vrstvou PVC, která slouží jako ochrana. Výsledkem je síť, která v okně vydrží po mnoho let plnit svůj úkol a slouží jako efektivní bariéra proti hmyzu. 

FOA poskytuje výrobu sítí proti hmyzu na míru, zasílá až osm vzorků látek zdarma a zakládá si na kvalitním zákaznickém servisu. Na takto kvalitní sítě proti hmyzu je poskytována záruka 2 roky. Jistě však vydrží o mnoho déle a stanou se nenahraditelnou pomůckou a způsobem, jak udržet hmyz v dostatečné vzdálenosti od vnitřních prostor vašeho domova.

Jaká je údržba a čištění sítí proti hmyzu

Protože jsou sítě na oknech v zásadě po celý rok, je nutné myslet na jejich čištění a údržbu. V rámci hygieny je dobré podrobit sítě čištění alespoň dvakrát do roka. Stačí, když to spojíte s mytím oken a máte vystaráno. Pro odstranění nečistot poslouží vysátí vysavačem na lehčí výkon. Důkladnější úklid provedete tak, že sítě vysadíte z oken a opláchnete je vodou. Případně je vhodné dočistit pomocí hadříku nebo kartáče. Takto můžete očistit zaschlý prach, zplodiny a další nečistoty, které na sítích ulpívají. V rámci prodloužení životnosti zauvažujte nad uschování sítí proti hmyzu na zimu. Stačí je sundat a skladovat ve svislé poloze například na sklepě.

Jejich sundávání či opětovné nandání je navíc skvělou příležitostí k důkladnému čištění.

 

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 4
  • 256
  • 13 616
  • 333 610
  • 2 490 610
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet