Bytový design v roce 2023: inspirujte se 7 nejnovějšími trendy

autor: | Bře 23, 2023 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Views: 78

Rok 2023 přinesl mnoho inovací a změn v oblasti interiérového i exteriérového designu. Designéři a architekti po celém světě se doslova předhánějí v tom, aby představili nové trendy. Pojďte se s námi podívat na sedmero trendů, které budou v letošním roce dominovat bytovému designu. Nemusíte se jimi řídit, ale nikdy není od věci nechat se trochu inspirovat

 1. Udržitelnost a ekologie

Udržitelnost a ekologie do našich životů zasahují každý den. Není tedy divu, že si své místo našly i v architektuře a designu. Podle předpokladů budou designéři klást větší důraz na používání přírodních, recyklovaných a ekologicky šetrných materiálů. Kromě toho budou věnovat větší pozornost i technologiím, s jejichž pomocí lze výrazně uspořit nebo alespoň snížit uhlíkovou stopu domácností.

 2. Návrat k přírodě

Jak už jsme nakousli v předchozím odstavci, velkou roli budou hrát především přírodní materiály, a to nejen v interiéru. Už v minulých letech jsme si mohli všimnout snahy propojit interiér s exteriérem a přiblížit nás tak zase o kousek blíž k přírodě. Letos si přineseme kousek přírody až domů.

Setkat se tak můžete nejen s kvalitním dřevěným nábytkem, jako jsou jídelní židle či stoly, ale i různými doplňky využívající širokou škálu přírodních materiálů. Velmi oblíbené jsou například mechové obrazy, jež je možné umístit prakticky kdekoliv v domě.

 3. Flexibilní a multifunkční prostory

V důsledku pandemie a rostoucího počtu lidí pracujících z domova vznikla již v minulosti potřeba vytvářet prostory, které by nabízely větší flexibilitu a multifunkčnost. Opět tedy roste poptávka po minimalistických a propojených prostorech.

Velmi časté je také propojování částí domu s exteriérem, kdy například obývací pokoj zasahuje do terasy. Obvykle tomu odpovídá i vzhled nábytku, který působí jako běžný interiérový nábytek – snadno si tak spletete zahradní stolek s klasickým konferenčním.

 4. Temné a syté barvy

V roce 2023 se očekává návrat k tmavším až dramatickým barvám, a to zejména v interiérech. Narazit můžete hlavně na tmavě modrou, zelenou a černou. Podle designérů jejich popularita roste především díky luxusnímu a zároveň elegantnímu vzhledu – nesmí se to však s nimi přehánět.

 5. Minimalismus a jednoduchost

Minimalismus a jednoduchost zůstávají předními trendy i letos. Čisté linie, decentní dekorace a neutrální barvy jsou tím, na co byste letos měli klást důraz. Odměnou vám budou praktické a jednoduché prostory naplněné klidnou atmosférou. Hospodyňky navíc potěší rychlejší úklid, který je díky absenci nepotřebného nábytku či dekorací o poznání jednodušší.

 6. Inteligentní domácnost

Technologie se stále více integrují i do našich domovů. Už několik let roste poptávka po inteligentních domácnostech a systémech, s jejichž pomocí si můžete ušetřit spoustu práce a času. I v letošním roce tomu nebude jinak, přičemž většina vychytávek bude mnohem dostupnější. Téměř každý si tak může do svého domu pořídit vlastního hlasového asistenta či kamerový systém.

 7.  Vintage a retro prvky

Vintage a retro prvky se opět vrací do módy, a to v celé řadě podob. Jednat se může například o retro doplňky, jako jsou rádia nebo gramofony, ale i starý nábytek či koberce. V každém případě je důležité najít způsob, jak vintage a retro prvky správně zakomponovat do moderního interiéru, což nemusí být vždy zrovna jednoduchý úkol.

Bytovydesign v roce 2023inspirujte se 7 nejnovejsimi trendy

Zkrátka a dobře i v letošním roce na nás čeká celá řada nových trendů. Pokud se také řadíte mezi milovníky bytového designu, určitě není od věci nechat se trochu inspirovat. Nemusíte se rovnou pouštět do náročné rekonstrukce. Stačí, když svůj dům či byt zkusíte obohatit například přírodními materiály nebo zmíněnými retro doplňky – fantazii se meze nekladou.

Zpracoval: Jakub Janíček

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vítězslav má původ slovanský. Vykládá se však jako „ten, kdo oslavuje domov“. A to proto, že sloveso „vítati” znamenalo ve staroslovanštině „sídlit”, „bydlit”. V ČR je 10008 Vítěslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 229
  • 256
  • 13 841
  • 333 835
  • 2 490 835
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet