Christina: Dvojčata zrozená jako světlo

autor: | Lis 30, 2019 | Společnost | 0 komentářů

Views: 188

Tak co myslíte, existují víly a skřítci? A duše stromů? Christina je příběh o mateřské lásce, vypiplaném miminku, ze kterého vyrostla jasnovidná slečna… A pak se vám může stát třeba toto: „O těchto prosluněných jarních prázdninách se Mario a já pustíme do přestavby naší zahrady. Je třeba porazit jednu několik let starou túji. Náš plán přivolá Christininu pozornostl. Důrazně nás varuje: Nemůžete ten strom jen tak rychle pokácet, on má totiž duši, jež je v něm hluboko zakořeněna.

Tato duše je poměrně pomalá a potrvá jí dva až tři dny, než si najde nový domoc, nový strom. Proto tu túji nemůžete dnes pokácet.“

Tak tohle si z knihy určitě zapamatujete. Christina vysvětluje, že duše stromů chce být dopředu upozorněna, aby si mohla začít hledat nový domov. V některých stromech tak sídlí i vícero duší ve vzájemném souladu, právě z těch duší, které jsou z pokácených či mrtvých stromů. Bytosti z říše fantasy skutečně existují, skřítci, víly, elementálové, říká….

A ještě jednu ukázku ráda dám, dobrá zpráva, že jsou země, kde se duše stromů a Země jako takové respektují:

„Dozvídáme se také, že v současné době je ohniskem elementárních bytostí zejména Island. Odhaduje se, že polovina tamní populace ví o jejich existenci. Silnice na Islandu jsou obvykle velmi vinuté a žádná nevede rovně na delší vzdálenost. Islanďané se vyhýbají stavbách a sídlům elementárních bytostí, aby je nerušili a nevypudili. Údajně vždy, jakmile se má stavět nová silnice, je přizván jasnozřivý člověk, aby poradil, kudy má silnice vést, aby nenarušila trollí sídla.“

Už je vám Christina sympatická?

IMG 20190926 155752

Christina: Dvě duše v jedné dívce

Christina je jasnovidné dítě, které přišlo na svět jako jedno z dvojčat předčasně. Potud obyčejný příběh. Na autorce nebylo nic zvláštního, nic, co by předznamenávalo, že její dcera bude tak zvláštní a neobyčejné dítě, že její těhotenství bude tak dramatické. A ještě dramatičtější budou následující roky.

Ve chvíli, kdy obě dívky bojovaly o život a jedna z nich se rozhodla tento boj vzdát, se stala zvláštní věc – Christina začala najednou prospívat a dodnes je nejen ona, ale i její matka přesvědčena, že Elena, její dvojče, žije ve své sestře stále. A tak tu můžeme v Christině, o které matka v první polovině knihy píše a ve druhé už často přizve i ji samotnou k rozhovoru, spatřovat zvláštní bytost. Dvě duše v jedné dívce. Nebo duši, která předběhla dobu, možná o generace, a snaží se ovlivnit naše životy a kolektivní vědomí tak, abychom měli k Zemi konečně respekt. A nejvyšší hodnotou se nám stala láska.

Není to v dnešním světě utopie? Můžeme namítat cokoliv, ale na jednu stranu, i kdyby Christina dobu předběhla, můžeme ji za to poděkovat.

IMG 20190926 155736

Christina: Odpovědi z celého světa

Dá se říci, že po dramatickém boji o její život, o to, aby vůbec dokázala jíst a žít jako obyčejná dívka, (což jsou silné části knihy pro všechny maminky, pro které nebylo jednoduché z různých důvodů vypiplat své potomky), nastává v knize jen zdánlivé uklidnění. Slovo dostává Christina, která teoreticky zná odpovědi na všechny otázky světa. Zná vize, které nás čekají, zná spoustu dimenzí a rovin, které denně žijeme. Uvědomuje si naše průvodce, naše životy v širším pojetí.
„Tak lidi, probuďme se… „ chce se chvílemi říct.

Já vím, že to není tak jednoduché a sama jsem tuto fialkovou něžnou holčičí knížku vnímala možná víc jako maminka, kdy mi víc a víc docházela cennost toho, že své dítě vypipláte navzdory všemu a všem… a to ostatní už bylo jen pohlazením na duši, zajímavými „pohádkami“, jichž se často ráda nadechnu, abych znovu získala čerstvý vzduch do plic a do duše.

Abych získala naději, že třeba tyhle děti už zažijí to, že se „lidi už konečně probudí“.

Můžete nad každou kapitolou přemítat, nechat si jí pohladit duši a nakonec s úsměvným povzdechem říct: Tak, a teď se těším na druhý díl.

A ten bude.

Autorka slíbila 😊

IMG 20190926 155850

O autorce:

Autorka s pseudonymem Bernadette von Dreien napsala tuto knihu jako svědectví jejich života a způsob, jakým dát světu vědět filozofické úvahy (další díl bude následovat) a způsob, jakým nahlížet na svět v pravdě, lásce a jednoduchosti vědomí. S vydáním knihy jim pomohl osud, když jim přivedl do cesty po mnoha peripetiích i vydavatele této knihy. „Kam to všechno povede, ukáže čas. Předpokládáme však, že v příštích letech můžeme počítat s dalšími tituly.“

Dvojčata zrozená jako světlo jsou průvodci tímto příběhem, který vám naťukne sem a tam myšlenku, že celý svět je mnohem jemnější, barevnější a protkaný nejrůznějšími bytostmi a světy, víc než si jsme ochotni si připustit.

Vydalo nakladatelství Anch Books, 2019, www.anch-books.eu

Renata Petříčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RYBÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Původ jména Jakub najdeme v hebrejštině. Jeho dědečkem je prastaré jméno Jahagóbh (Jákob), které v překladu znamená „ten, kdo se drží za patu“, což je ve smyslu „druhorozený“. Stejně dopadl i biblický Jákob, který se při porodu „držel za patu“ svého bratra Ezaua. V ČR je 86231 Jakubů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 24
  • 297
  • 13 176
  • 332 559
  • 2 491 819
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet