6 způsobů, jak si co nejlépe užít váš víkendový výlet

autor: | Zář 13, 2022 | Cestování, Komerce | 0 komentářů

Views: 35

Cestování je něco, co si v různém měřítku může užít každý člověk. Pokud rádi relaxujete a trávíte čas na pláži, pak je tu pro vás spousta míst, kam můžete vyrazit. Nebo pokud se raději ponoříte do kultury a kuchyně určitého místa, Evropa také nabízí spoustu zajímavých míst. Víkendový výlet vám může poskytnout cenné životní zkušenosti a vzpomínky, které vás obohatí.

Vyrazit na víkend do města může být příjemné a inspirativní. Na světě je spousta úžasných měst, která vám během krátké doby učarují na celý život. Jak tedy z vašeho city breaku vytěžit maximum?

 Nejdřív si vyberte destinaci

Víkendové výlety alias „city breaky“ jsou velmi oblíbené a cenově dostupné. Za pouhých pár hodin můžete vidět spoustu fantastických míst. Vybrat si tu správnou destinaci však není jednoduchý úkol. I když všechna města mají co nabídnout, některá z nich jsou pro tento typ cestování zajímavější volbou než jiná. Rozhodně zvažte města jako Řím, Paříž, Amsterdam, Berlín nebo Dubaj. Dobrou praxí je ale nejprve se podívat na různé akční lety, vybrat si datum, a nechat volbu destinace na osudu (nebo na vámi zvoleném vyhledávači). Tak se vám totiž může podařit koupit levné letenky, udělat si výlet, a ještě ušetřit peníze, které si můžete užít v dané destinaci, ať už je to kdekoli.

Ubytování si rezervujte co nejblíž k centru

Ještě než si rezervujete ubytování, zeptejte se sami sebe, kolik dnů v dané destinaci budete, a kolik času jste ochotni strávit cestování mezi vámi vybranými lokacemi a atrakcemi. Pokud nechcete bydlet na okraji města a doslova „zabít“ čtyři hodiny z vašeho 48 hodinového výletu cestováním do centra a zpět, zvažte rezervaci ubytování co nejvíce v centru města. Pokud se už ale necháte zlákat levným ubytováním a rozhodnete se zůstat mimo centrum, ujistěte se, že máte blízko zastávky veřejné dopravy, a cesta do města netrvá déle než 30 minut.

Obr.3 1850273590

Dobře si naplánujte váš itinerář

Mnozí na dovolené neradi plánují. Přeci jen, doma mnohdy musíme mít naplánované téměř vše, takže krátká dovolená má být vytržením z rutiny, šancí být spontánní a svobodný. Plánování itineráře při cestování se zdá být zprvu neintuitivní, ale s omezeným časem a spoustou věcí k vidění je rozhodně důležité mít alespoň nějaký plán – tedy pokud chcete vidět vše a užít si krátký výlet ve městě na maximum.

Spíše než plánovat každou minutu každého dne je ale lepší naplánovat si, co chcete nejvíc vidět, kde se tato místa nacházejí a kolik času tak strávíte. Vytvoříte si tak přibližnou představu o tom, co můžete rozumně stihnout za den, ale také hrubý a flexibilní plán toho, co budete dělat. Slovo flexibilní je rozhodně důležité, protože když na svých toulkách městem narazíte na úžasné místo, jako například na skvělou kavárnu nebo trh, o kterém jste nevěděli, můžete tam klidně zabloudit.

Obr.1 315931400

Snažte se také každý den držet v jedné části města. Z hlediska úspory času to dává naprostý smysl, protože vám to brání trávit veškerý čas cestováním z jednoho konce města na druhý. Zaměřte své úsilí na atrakce v jedné oblasti, zejména na ty, mezi kterými můžete chodit pěšky.

Půjčte si městské kolo

V mnoha městech jsou nyní kola, která si můžete na jeden den půjčit a pohybovat se tak po městě rychleji a ekologičtěji. Je to skvělý způsob, jak vidět co největší část města za co nejkratší dobu. Nejen, že vám to zkrátí čas, který byste strávili chůzí, ale také ušetří námahu při navigaci veřejnou dopravou. I když se jízda na kole v cizím městě může zdát děsivá, mnoho měst nyní podporuje tento zelený, ekologický způsob dopravy a přizpůsobuje svá města tak, aby byla pro cyklisty co nejšetrnější. Skvělým příkladem je Amsterdam, kde se bez kola téměř nepohnete. Mnozí říkají, že pohybování se po městě na kole je dokonce bezpečnější, než chození pěšky. Pokud navíc milujete cyklistiku, toto město je pro vás jako stvořeno. Tak co, už píšete do vyhledávače „Amsterdam letenky“?

ams

Vstávejte a vyrážejte brzy

I přestože prázdniny jsou o líných ránech, přirozeném vstávání a ignoraci budíku, pokud si chcete vaši víkendovou dovolenou ve městě užít na maximum, lenošení v posteli není dobré využití vašeho času. Někdy se jednoduše vyplatí vstát brzy, podívat se na východ slunce, a dát si snídani s místními v lokálním bistru. I když se vám tento nápad může líbit, chápeme, že realita je jiná, a vaše postel může být mnohem přitažlivější!

Vyzkoušejte místní pouliční jídlo

Pokud jste gurmán, jíst skvělé místní jídlo bude pro vás součástí zážitku. Pouliční jídlo v určitých městech je často samo o sobě zážitkem. I když si můžete užívat hledání skvělých kaváren a moderních restaurací, pokud vás opravdu tlačí čas, nebojte si dát si něco k jídlu na ulici. Ušetříte tak drahocenné minuty i spoustu peněz. Myslíme tím palačinky v Paříži, vafle v Bruggách, klobásu v Německu, nebo rybu s hranolkami v Anglii. Dalším skvělým způsobem, jak zažít gastronomickou scénu jakéhokoli města, je podívat se na místní trhy. Obvykle jsou samy o sobě turistickými atrakcemi a nabízí skutečně skvělé jídlo – dvě mouchy jednou ranou.

Zpracoval: Futurino

Zdroj foto 1: baranq / shutterstock.com

Zdroj foto 2: biletskiyevgeniy.com / shutterstock.com

Zdroj foto 3: Maples Images / shutterstock.com

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ilja je, ač se to nezdá, původem z hebrejštiny. Jeho původní podoba je Elí-jjáhu, což znamenalo „Bůj je můj pán“. Do Ruska, kde je obvyklejší, doputovalo jméno přes Řecko, kde znělo jako Elías a odsud pak v podobě Ijla i k nám. Význam mu ale zůstal stejný. „Bůh je můj pán“. V ČR je 591 nositelů tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 8
  • 286
  • 13 820
  • 333 922
  • 2 490 358
  • 3 798
  • 28
  • 1 860
0 Shares
Share
Tweet